Olof Palme mõrvalooga hakkab tegelema Rootsi tippuurija ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rootsi peaminister Olof Palme (1927-1986) 1984.
Rootsi peaminister Olof Palme (1927-1986) 1984. Autor/allikas: aastal Reuters/Scanpix
Tipp-politseinik, kes on lahendanud mitu Rootsis teravdatud tähelepanu all olnud mõrvajuhtumit, võtab üle riigi endisele peaministrile Olof Palmele 1986. aasta 28. veebruaril sooritatud atentaadi uurimise.
Kriminaalkomissar Dag Andersson asub Palme rühma uurimisjuhi kohale uuel aastal. Ta on töötanud riiklikus mõrvakomisjonis (Riksmordkommisionen) alates 1989. aastast ning osalenud mitmes kõrge profiiliga uurimises, sealhulgas 2003. aastal tapetud sotsiaaldemokraadist poliitiku Anna Lindhi mõrva uurimises, vahendas thelocal.se ajalehte Expressen.

Viimasel kahel aastal töötas Andersson snaiprist seeriamõrvari Peter Mangsi juhtumiga Malmös.

Andersson on Palme rühma seitsmes uurimisjuht alates 1986. aastast. Praegune uurimisjuht Hans Melander jätkab Palme rühma juhina.

Tänavu juulis uimastite kuritarvitamise tagajärjel surnud Eva Rausing, miljardär Hans Kristian Rausingi eksabikaasa, oli väitnud, et ta teadis, kes Palme mõrvas, nagu selgus tema Londoni kodus olnud arvutist leitud dokumentidest.

Palme oli Rootsi peaminister 1969-1976 ja 1982-1986. Tema mõrvamise on omaks võtnud vähemalt 130 inimest.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: