Olof Palme mõrva on üles tunnistanud 130 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rootsi peaministri Olof Palme tapjat ei ole mõrvast möödunud 25 aasta jooksul kindlaks tehtud, kuigi Rootsi politsei sõnul on mõrva üles tunnistanud 130 inimest.
Kõik nad on kahtlusaluste hulgast kõrvale jäetud ning politsei jätkab 1986. aasta 28. veebruaril toimunud mõrva uurimist. Kaustad eeluurimise materjalidega võtavad enda alla 225 meetrit riiuleid, vahendas The Local.

Kerstin Skarp, kes on kuues Palme mõrva uurimist juhtiv prokurör, rääkis eile Rootsi riikliku uurimisbüroo (Rikskriminalen) korraldatud pressikonverentsil, et politseil ei ole kahtlustatavaid ega ühtki värsket jälge. Ainus mees, kelle üle mõrva eest kohut mõisteti, tunnistati apellatsioonikohtus süütuks pärast seda, kui politsei ei suutnud tema vastu ühtki tehnilist tõendit esitada.

Viis aastat tagasi tehtud arvestuste kohaselt oli eeluurimine maksma läinud pool miljardit krooni (umbes 58 miljonit eurot). Uurijad loodavad siiski mõrvarini jõuda.

Palme jalutas veidi enne keskööd koos oma abikaasa Lisbetiga kinost tulles Stockholmi kesklinnas metroojaama poole, kui mõrvar teda läheda maa pealt selga tulistas. Lask oli surmav. Teine lask tabas tema naist, kes hiljem paranes.

Olof Palme oli Rootsi Sotsiaaldemokraatliku Partei esimees alates 1969. aastast ning Rootsi peaminister aastatel 1969-1976 ja 1982-1986.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: