Nõukogude mälestussammas Lihulas kallati punase värviga üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lihula kalmistul asuv nõukogude langenud sõjameestele pühendatud mälestussammas on pärast Teises maailmasõjas saksa mundris võidelnutele püstitatud mälestussamba eemaldamist punase värviga üle kallatud.
    
Vallavanem Tiit Madisson ütles BNS-ile, et sammas kallati värviga üle öösel. "Eks see rahva reaktsioon ole, neljapäeva õhtul polnud midagi," lisas ta. Madissoni sõnul vald seda mälestussammmast puhastama ei hakka. "Las seda teeb Venemaa saatkond, kes sinna meiega nõu pidamata plaadi pani," ütles ta.
    
Volikogu esimees Jaak Kastepõld oli siiski rahul, et neljapäeval toimunust nördinud rahvas nõukogude mälestusmärki lõhkuma ei hakanud.
    
Madisson lisas, et Lihulast veidi eemal Tuudil asuvale teisele nõukogude mälestusmärgile on öösel punase värviga kirjutatud "Au Juhan Partsile!"
    
Lihulas maha võetud samba asukoht on Madissoni sõnul rahva huvi keskmes. "Siia tuuakse lilli ja pannakse küünlaid, isegi üks soomlaste rühm sattus reede hommikul siia ja laskis end pildistada," ütles ta.

-BNS
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: