Res Publica: valitsus tegutses Lihula samba osas õigesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Rocca Al Mare koolis toimunud Res Publica volikogu võttis vastu avalduse Lihula samba küsimuses, milles leidis, et valitsuse otsus sammas maha võtta, oli õige.
    
Kuulanud ära peaminister Juhan Partsi ülevaate sise- ja välispoliitilisest olukorrast ja toimunust seoses Lihula sambaga, leidis Res Publica volikogu, et kujunenud keerulises olukorras tegutsesid peaminister ja valitsus õigesti, andes korralduse sammas maha võtta, teatas erakonna meediajuht BNS-ile.
    
Lihula mälestussamba püstitajad olid eelnevalt teadlikud valitsuse eitavast seisukohast ja olid informeeritud sellest, mida selline samm võib põhjustada rahvusvahelisel tasandil, seisab avalduses. "Iseseisva riigi kaitsmine eeldab vastutustunnet, mida paraku mitmed Lihula monumendi püstitajad ei ilmutanud, eirates sellega Eesti rahvuslikke huve."
    
Eesti Vabariik, kõrvuti teiste Balti riikidega, on Venemaa välispoliitilise surve all ning Lihula samba sellisel kujul püstitamine andis Venemaa eriteenistustele võimaluse Eestit diskrediteerida, tõdes Res Publica volikogu. "Volikogu leiab, et Eesti eest võidelnute mälestus ei vääri
seostamist võõramaiste sümbolitega ning taunib mälestusmärkidel
pooli eristava ja vastandava militaarsümboolika kasutamist," tõdesid Res Publica volikogu liikmed. "Avaldame austust kõikidele sõjameestele, kes võitlesid Eesti iseseisvuse eest ning leiame, etvalitsus peaks tagama vabaduse eest langenutele
mälestusmärkide püstitamise igas Eesti maakonnas."
   

 -BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: