Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raske hingamisteede haigus Mers jõudis Euroopa kaudu USAsse

MERS viirus (kollane) läbi mikroskoobi vaadatuna AP/Scanpix
MERS viirus (kollane) läbi mikroskoobi vaadatuna AP/Scanpix

Lähis-Idas nakatunud mees reisis läbi Londoni Heathrow lennujaama Chicagosse ning sealt edasi Indianasse, kus tal tekkisid esimesed haigussümptomid.

Indianas jõudis mees ka haiglasse, kus haigus tuvastati, vahendab Reuters.

Mehe seisund on praeguseks stabiilne, kuid nii teda kui tema lähedasi hoitakse arstide järelvalve all, et tuvastada sümptomid (palavik, köha ja hingamisraskused) võimaliku nakatumise puhul.

Kuigi keelduti ütlemast, milliste lennufirmadega mees lendas, võetakse ühendust nendel lendudel olnud kaasreisijatega, et kontrollida võimalikku nakatumist.

USA ametkond, mis tegeleb haiguste ennetamise ja kontrolliga ei pea siiski tõenäoliseks, et nakatuda oleksid võinud kaasreisijad või teised, sest haige ei puutunud otseselt vahetult kokku kuigi paljude inimestega. 

Mers (Middle-East Respiratory Syndrome, Lähis-Ida äge respiratoorne sündroom) on koroonaviirus, mis sarnaneb kümmekonna aasta eest laialt levinud Sarsiga. Seda peetakse surmavaks, kuid vähem nakkavaks kui Sars.

Maailma terviseorganisatsiooni WHO andmetel on Lähis-Ida respiratoorne sündroom ehk Mers seni levinud neljas Euroopa riigis - Suurbritannias, Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias. Alati inimestel, kes on hiljuti käinud Lähis-Idas. Ühtekokku on Mersi diagnoositud 12 riigis üle maailma.

Enim nakatunuid on Saudi-Araabias, kus see nakkus on diagnoositud 371 inimesel. Aprillis märgati Mersi levikus tõusu – nakatunute arv suurenes Saudi Araabias 80 protsenti.

Arvatakse, et viirus levis loomadelt inimestele Lähis-Idas ning algne haiguskandja võis olla kaamel.

Haiguse vastu ei ole vaktsiini.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: