Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aidu sõudekanalis on tuleval aastal oodata mitut võistlust

Foto: energia.ee

Ida-Virumaal Aidu karjääri rajatud sõudekanalil on juba peetud esimesed aerutamisvõistlused ja kuigi tegemist oli küll alles uue kanali katsetamisega, siis järgmisel aastal on Aidu kanalile oodata juba mitut võistlust.

 

Veekogud, mis on suletud Aidu karjääri tekkinud inimtegevuse ja looduse koosmõjul, avaldavad muljet ka jahedal ja tuulisel mailõpupäeval. Kokku on umbes 30 kilomeetrit vaba vett, kuhu mahuvad nii aerutajad ja sõudjad kui ka muude veespordialade ja veemõnude harrastajad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Fantastiline. Ma olen järjekordselt imestunud, kui imeline on Ida-Virumaa. Tõesti väga lahe. Tulevik on ilmselt fantastiline, kui kõik need ehitused valmis saavad," kirjeldas Eesti Energia Kaevanduste projektijuht Riine Urbala.

Praegu ei ole karjääriala siiski veel ametlikult avatud ja nii maal kui ka vee peal matkamiseks tuleks Eesti Energia Kaevandustelt luba küsida. Seda tasub teha, sest taastuv loodus on põnev.

"Kõige huvitavam ongi võib-olla inimestel vaadata seda taastuvat karjääriala. Veel kolm aastat tagasi oli siin tolm ja müra, aga täna on siin üldjuhul vaikne ja sinakasrohelised veed. See ja taastunud ning veel taastumata karjääriala on vaade, mida tasub kaeda," rääkis Aidu Veespordikeskuse juhatuse liige Hardi Murula. 

Eesti Mäeselts on Aidu karjääri kujundamise sõudekanaliks nimetanud selle aasta keskkonnateoks mäenduses.

"See on kindlasti teenitud tunnustus. Aidu töötas siin ju 1974. aastast. Selle aja jooksul ja kogu selle kaevandamise vältel on selja taga kõik alad korrastatud. Siia on tehtud lausa 169 hektarit põldu ja täna annavad need saaki, on istutatud miljoneid puid ja nüüd on siin omapärane maastik kanalitega, järvedega. Ma arvan, et see on Ida-Virumaa üks tulevasi pärle, kus hakkavad veesportlased, matkajad ja jahimehed käima," rääkis Eesti Energia maavarade valdkonna keskkonnajuht Kalmer Sokman.

Ujuvsaun on ühele karjääriveekogule juba saabunud. Kohalikud ettevõtjad otsivad teisigi võimalusi, kuidas karjäärialale rajatud puhkealast kasu saada.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: