Rogozin kutsub pärast NSVL-i lagunemist "kive kokku koguma" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin
Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin kutsus täna tähistataval Venemaa päeval pärast NSV Liidu lagunemist laiali veerenud "kive kokku koguma".

"24 aastat tagasi tekkis Nõukogude kaljusse esimene pragu. Hiljem algas kivivaring. Kes teadis siis, et variseb 1/4 sajandit. Kuid on aeg kivid kokku koguda," kirjutas Rogozin oma veebilehel Twitteris,.

Venemaa asepeaminister, keda USA ajakiri Forbes on nimetanud "Venemaa välispoliitika peamiseks pistrikuks", viitab oma postituses piiblile::

"Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all: aeg sündida ja aeg surra, aeg istutada ja aeg istutatut kitkuda; aeg tappa ja aeg terveks teha, aeg maha kiskuda ja aeg üles ehitada; aeg nutta ja aeg naerda, aeg leinata ja aeg tantsida; aeg kive pilduda ja aeg kive koguda, aeg kaelustada ja aeg kaelustamisest hoiduda; aeg otsida ja aeg kaotada, aeg hoida ja aeg ära visata; aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul" (Koguja 3:1-8).

12. juunil 1990 võttis Vene Nõukogude Föderatiivse Sotsialistliku Vabariigi (Vene NFSV) rahvasaadikute esimene kongress vastu deklaratsiooni tollal veel Nõukogude Liidu koosseisu kuulunud Venemaa riiklikust suveräänsusest. ("Esimesest praost" rääkides Rogozin siiski "unustab", et Leedu ülemnõukogu kuulutas Leedu iseseisvaks juba 1990. aasta 11. märtsil - toim).

Toimetaja: heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: