Tuukrid alustavad ligi 35 aastat Saaremaa madalikul olnud Volare vraki puhastamist ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Juuli teises pooles alustavad Tuukritööde OÜ tuukrid 1980. aasta hilissügisel Saaremaast edelasse jäävale madalikule sõitnud kaubalaeva Volare vraki puhastamist, tööde maksumus on üle 200 000 euro.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning Tuukritööde OÜ sõlmisid lepingu vrakist pärinevate naftareostusallikate tuvastamiseks ja likvideerimiseks, tööde tegemiseks on ettevõttel aega augusti keskpaigani.

PPA reostustõrje vanemspetsialisti Tauno Mettise sõnul hõlmab vraki keskkonnaohtlikkuse likvideerimine naftaprodukte sisaldavate kütusetankide, mahutite ja torustike ning teiste naftaga määrdunud laevaosade eemaldamist, samuti naftast läbiimbunud muda ja põhjasetete eemaldamist vrakist ning selle vahetust ümbrusest.

"Tegemist on mastaapse ettevõtmisega, mis nõuab erivahendeid. Lähipäevil alustavadki teekonda Saaremaa edelanurka nii meritsi kui ka maad mööda erinevad seadmed, millega reostust kõrvaldama asutakse. Projekti muudavad keeruliseks nii vraki asukoht madalas vees kui ka asjaolu, et naftajäägid on vrakis olnud juba aastakümneid. Väga oluline faktor on ilm, kuid praeguse seisuga võib arvata, et käesoleva nädala teises pooles lubavad ilmaolud puhastustöödega pihta hakata," ütles Mettis.

Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna juhataja Arvo Veskimets märkis, et lekkiv Volare vrakk asub Natura ala mõjupiirkonnas ja probleemi lahendamist on pikisilmi oodanud nii kohalikud elanikud kui ka looduskaitsjad, sest vrakil asuvate naftareostusallikate likvideerimine parandab oluliselt Ariste lahe merekeskkonna seisundit.

Lepingu kogumaksumus on 206 399 eurot ning seda rahastatakse SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) merekeskkonna programmist.

Lisaks toetas KIK eelmise aasta suvel vraki keskkonnaohtlikkuse uuringut Ariste lahes 39 000 euroga.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: