Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SAPTK läks suvetuurile oma ideid levitama

SAPTK-i suvetuur.
SAPTK-i suvetuur. Autor/allikas: "Kaitskem üheskoos perekonda" kampaanialehekülg Facebookis

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) on viimased nädal aega käinud oma suvetuuriga "Kultuurisõda" mööda Eestimaad, et selgitada inimestele seda, millises muutumises on maailm.

Maailmas on toimumas liberaalsotsialistlik revolutsioon, mille tagajärjel hüljatakse inimkonda siiani koos hoidnud väärtused ning selle vastu tuleb võidelda - selline on enda selgitusel traditsioonilist perekonda kaitsta püüdva sihtasutuse sõnum nende suvetuuril, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Eile ennelõunal oli Võru kultuurimajja Kannel kogunenud üle 30 inimese. Päev varem käis Tartus samal üritusel üle 150 inimese.

Kõigil neil huvilistel oli soov näha ja kuulata eelmisel aastal kooseluseaduse menetlemise käigus tuntust kogunud SAPTK-i juhte Varro Vooglaidu ja Markus Järvit ning nende tänavust suvetuuri "Kultuurisõda".

Kui lähtuda Vooglaiu ja Järvi väljaöeldust, siis elame me praegu sõjaajal, kus rünnaku all on kristlik kultuuriruum, eesti keel ja traditsiooniline pere. Armastuse ja tolerantsuse egiidi all imporditakse meile multikultuursust ja surutakse peale kahtlasi väärtusi, leiab sihtasutus.

Igatahes on need sajad inimesed, kes on 20. augustil alguse saanud suvetuuri käigus kultuurisõjast osa saanud, toimuva pärast mures.

"Eks me üritamegi selle suvetuuri ajal edastada sõnumit, et meie ühiskonnas on selge konflikt maailmavaatelisel baasil ja seesama konflikt, mis genereerib Eesti ühiskonda segadust ja mure selle konflikti üle paistab inimeste silmadest väga selgelt välja," ütles üks tuuri korraldajatest Markus Järvi.

Ka eilsel Võru üritusel oli palju inimesi, kes küsisid otsesõnu, kuidas nemad traditsioonilisi väärusi kaitsta saaks.

"Tundub, et sõda on väga tõsine ja sõda käib vaimsel tasandil nii kurja kui hea vahel. Ja see on tõsine sõda ja selleni on viinud see asi, et eesti rahvas on kaotanud ära usu, usu jumalasse ja sellepärast on vaja niivõrd palju igasuguseid seadusi vastu võtta. Et kui piiblis on kõik kirjas, et armasta teist inimest nii nagu iseennast, siis oleks kõik korras, aga mis me näeme - meil on kõik lubatud," rääkis suvetuuril "Kultuurisõda" käinud Aime.

Kuid oli ka teistsuguseid arvamusi. "Tegelikult mina pean igasuguse orientatsiooniga inimesi võrdväärseteks ja mulle käib lausa pinda see, et miks tegelikult halvustatakse neid inimesi, sest need on ka jumala loodud ja see on tegelikult juba sajandeid, et sellised inimesed on olemas. Praegu on kapist tulnud vanad inimesed, kes on juba pensionil," arvas teine külastaja.

Traditsioonilise perekonna kaitsmise nimel loodud sihtasutuse suvetuur, kus räägitakse sellest, mis maailmas valesti, on jätkumas Põlvas ja Palamusel.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: