Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Viru kehalise kasvatuse õpetajad tutvusid rajatava Aidu veespordikeskusega

Ida-Virumaa kehalise kasvatuse õpetajad tutvusid Aidus tühjaks ammutatud põlevkivikarjääri rajatava veespordikeskusega. Enam kui kolmekümne kilomeetri pikkustel puhta veega täitunud kanalitel on ruumi treenida ja võistelda aerutajatel, sõudjatel ning veemotosportlastel.

Töö lõpetanud Aidu põlevkivikarjääri on selle rekultiveerimise käigus rajamisel veespordikeskus. 25-l ruutkilomeetril paiknevad kaevetranšeed on ümber kujundatud nii, et need on täitunud veega ja sobivad veespordialadega tegelemiseks. Uute sportimisvõimalustega tutvustati täna maakonna kehalise kasvatuse õpetajaid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ida-Viru maakond on selles mõttes halvas seisus, et meil puudub korralik maakonna esinduskergejõustikustaadion. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis mõne aasta pärast on meil teistele maakondadele vastukaaluks öelda, et meil on korralik veespordistaadion, mis võimaldab siis harrastada kõrgel tasemel nii sõudmist, aerutamist kui ka veemotot ja teisi veespordialasid," rääkis Aidu veespordikeskuse projektijuht Hardi Murula

Ida-Virumaal on seni sõudmise ja aerutamisega tegeldud vaid Narva jõel. Ka veemotosportlastele on Aidus tekkinud treeningu- ja võistlusvõimalused. Kogu karjääri veeala on nii suur, et erinevate spordialadega tegelejad ei sega üksteist ega puhkajaid. Veeteid on siin 30 kilomeetri jagu ehk sama palju kui maad Kiviõlist Rakveresse.

Aidu veespordikeskus võimaldab Virumaa koolispordi põhimõtted üle vaadata ja avab treeneritele ja kehalise kasvatuse õpetajatele uusi võimalusi.

"Kooliõpilastele annab see eelkõige võimaluse tegelda veespordiga, mida tegelikult praegu meie koolispordi programmis ei ole.. Nii et on Ida-Virumaa õpilastel ja miks mitte ka üle Eesti õpilastel võimalus tegelda asjadega, millega enne ei olnud võimalik tegelda, sest pole olnud selliseid baase," ütles Alutaguse Koolispordiühingu tegevjuht Taavi Toomel.

Kuigi Aidu veespordikeskuse hoonete ehitamine algab alles järgmisel aastal ja tööd jätkub vähemalt aastaks, jõuti seal sel suvel maha pidada Eesti karikavõistlused nii aerutamises kui veemotospordis.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: