USA analüütikud kahtlustavad ulatuslikus küberrünnakus Venemaad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Brendan McDermid/Reuters/Scanpix

USA-s toimus reedel massiivne küberrünnak, mille käigus tunde rivist väljas paljud tuntud veebiportaalid, teiste hulgas PayPal, Netflix ja Twitter, aga ka riigiasutuste nagu FBI leheküljed. Ühendriikide julgeolekuanalüütikute sõnul võis toimunu taga olla Venemaa.

Reede varahommikul hakkasid suured USA veebiportaalid ja netikaubamajad üksteise järel näitama teateid, et ligipääsu neile ei ole. Samasuguseid teateid hakkas tulema ka valitsusasutuste netilehekülgedelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teine rünnakute laine algas keskpäeval ning tund-tunnilt levisid rünnakud üha lääne poole.

Peamine sihtmärk oli kümnete netiportaalide omamoodi keskjaamaks oleva firma Dyn Inc serverid.

Washintgtoni sõnul uurivad USA siseriiklik julgeolekuamet ja FBI kindlasti võimalust, et rünnakud korraldasid Vene häkkerid, keda süüdistatakse ka demokraatide e-kirjade varastamises ja avaldamises.

Washintgton teatas pärast demokraatide-vastaste rünnakute päevavalgele tulemist, et kavatseb Venemaale, kes kübersõja korraldamist kategooriliselt eitab, kindlasti vastata.

Sellele vastas omakorda Venemaa, et Ühendriikide rünnakutele järgneksid kohe ka vastuaktsioonid.

Reedene rünnak võiski USA analüütikute sõnul olla hoiatus Venemaalt.

"Venelased saadavad meile sõnumi, et me peame olema väga ettevaatlikud neid küberruumis ähvardades, sest nad on selles vallas väga võimekad," ütles USA siseriikliku julgeoleku ekspert Fran Townsend.

Julgeolekuekspertide sõnul on üha selgem, et Venemaa, kes on Läänega uues külmas sõjas, ei soovi tegelikult lahinguid relaasete relvadega, vaid kasutab üha oskuslikumalt ära just küberrelvi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: