Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hololei: pärast Brüsseli rünnakuid muutus arusaam infovahetusest

Brüsseli lennujaam on turvaline ja isegi eeskuju teistele Euroopa lennujaamadele, ütles Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei. Tema sõnul on pärast Brüsseli rünnakuid muutunud arusaam infovahetusest liikmesriikide vahel.

Brüsseli terrorirünnakute suurimaks õppetunniks peab Hololei vajadust jagada liikmesriikide vahel rohkem julgeolekuinfot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mis on väga tähtis ja mis kindlasti selle aasta jooksul on muutunud, on arusaam infovahetusest. Kui ka varem liikmesriikide vaheline info liikumine oli keeruline ja lünklik, siis nüüd on see muutunud palju efektiivsemaks. On aru saadud sellest, et infovahetus on ülimalt tähtis," rääkis Hololei.

"Julgeolek ja turvalisus ei hakka peale sellest hetkest kui keegi siseneb lennujaama, vaid see peab peale hakkama võimalikult vara. Kui me vaatame kõiki neid lennujaamade rünnakuid, siis need on toimunud väljaspool nn lennunduse julgeolekutsooni. Mingisugust julgeolekuprotokolli pole ühegi rünnakuga rikutud. Samas inimest see ei huvita, inimene tahab olla kindel, et kui ta näiteks tuleb lennujaama, siis see on tema jaoks turvaline," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: