Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

IRL-i volikogu hääletab põhikirja muutmist enne suurkogu küsimust

Margus Tsahkna.
Margus Tsahkna. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu volikogu päevakorra järgi selgub esimees Margus Tsahkna kandideerimine erakonna esimeheks veel enne, kui pannakse paika, kuidas suurkogu korraldada.

Tsahkna ütles pärast esmaspäeval toimunud IRL-i eestseisuse koosolekut, et kui tema ettepanekud põhikirja muutmiseks läbi ei lähe, ei näe ta ka põhjust esimeheks uuesti kandideerida.

IRL-i volikogu päevakorra järgi on kavas kõigepealt erakonna uute osakondade kinnitamine, seejärel teeb Margus Tsahkna ettekande poliitilisest olukorrast ning pärast seda räägivad Siim Kiisler ja peasekretär Kert Karus partei plaanidest kohalikel valimistel.

Siis jõuab kätte Tsahkna jaoks kõige olulisem päevakorra punkt - volikogu otsustab, kas põhikirja muudatused tulevad suurkogul hääletusele.

Hetkel ole teada, kas ettepanekud tulevad hääletamisele paketina või ükshaaval.

Margus Tsahkna soovib oma ettepanekutes vähendada juhatuse koosseisu, lubada elektroonilist hääletamist, erakonna aseesimeeste valimist juhatuse liikmete hulgast ja sisevalimistel nelja hääle asemel ühe hääle lubamist.

Alles pärast seda otsustab volikogu, millises vormis ja millal suurkogu korraldada.

Pärast esmaspäevast eestseisuse koosolekut tegi Siim Kiisler ettepaneku, et 13. mail toimuksid sisevalimised ja valitaks uued juhtorganid.

Tsahkna soov on, et enne 13. mai suurkogu, kus valitakse uus esimees, aseesimees ja juhatus, koguneks 29. aprillil erakonna põhikirja muutev erakorraline suurkogu.

Võimalik on ka variant, et 13. mail kogunevad suurkogul tuleksid hääletusele põhikirja muudatused.

IRL-i volikogu toimub sel laupäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: