Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikogu majanduskomisjon tutvub Rail Balticu tasuvusanalüüsiga

Rail Balticu tasuvusuuringu tulemuste avalikustamine Riias.
Rail Balticu tasuvusuuringu tulemuste avalikustamine Riias. Autor/allikas: ERR

Riigikogu majanduskomisjon tutvub teisipäevasel istungil Rail Balticu tasuvusanalüüsiga, mille viis läbi konsultatsioonifirma Ernst & Young.

Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (IRL) hinnangul on Rail Baltic Eesti jaoks üks järgnevate aastate suurimaid investeeringuid. „Kui kiirraudtee trassi ehituseks on võimalik saada 20-protsendilise omaosalusele 80 protsenti Euroopa raha juurde, siis seda võimalust tuleb kasutada. Samas peaksime ajama Eesti asja ning lahendama esmajärjekorras Ülemiste transpordisõlme väljaehitamise küsimuse, ühendused sadamaga koos vajalike viaduktidega ning alustama Rail Balticu ehitust Tallinnast Pärnu suunas,“ ütles Kokk ning lisas, et oluline on tagada kiire ja mugav raudteeühendus ka mujal Eestis.

Majanduskomisjoni liikme Raivo Põldaru (EKRE) sõnul on aastatetagune poliitiline otsus tekitanud asjatundjatele ja oma peaga mõtlejatele palju vastuseta küsimusi.

"Kavandatava raudtee rahastamisest tingitud koormus, majanduslikud ja keskkonnaalased kahjud on ilmselged ning korvamatud, mida Maarjamaa ja rahvas ei peaks kandma,“ ütles Põldaru.

Uuringu finantsilisi, majanduslikke ja sotsiaalmajanduslikke järeldusi tutvustavad majanduskomisjonile ühisettevõtte RB Rail juhatuse esinaine Baiba Anda Rubesa, Ernst & Young Baltic tasuvusanalüüsi koostaja Nauris Klava, RB Rail AS äriarenduse juht Kaspars Briškens, RB Rail AS planeerimis- ja rakendusvaldkonna juht Kaido Zimmermann, OÜ Rail Baltic Estonia juhatuse liige Indrek Orav, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning rahandusministeeriumi esindajad.

Majanduskomisjoni istung algab kell 14 riigikogu konverentsisaalis.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: