HKScani kontsern kärbib taas töötajate arvu

{{1493803560000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi omanikfirma HKScan alustas kontsernis suuri muudatusi personali vallas ning kokku võib töö kaotada umbes 160 inimest. Eestis jääb koondatavate arv väikeseks.

HKScani Baltikumi äriüksuse juht Anne Mere ütles ERR-ile, et Baltikumis puudutab koondamine Baltikumis 23 inimest, neist 11 lähevad koondamisele ja 12 lõpetatakse lepingud, kui nende tähtajaline leping lõpeb.

"Tegemist on valgekraedega, mitte tootmistöölistega," ütles Mere. "[Eesmärk on] eelkõige efektiivsuse tõstmine ja kulude kärpimine, et parandada kasumlikkust."

Ettevõte tegutseb lisaks Balti riikidele ka Soomes, Rootsis ja Taanis. Soome puhul on teada, et töö kaotab umbes 60 inimest, vahendas Yle.

HKScan on enda sõnul muutmas tõhusamaks oma tegevust kontoritöötajate seas ning läbirääkimised on seetõttu puudutanud administratiivtöötajaid ja juhatust. Soomes on otseselt koondatavaid ja töövõtulepingu peale siirdujaid umbes 40, ülejäänud 20 on inimesed, kellel saab läbi tähtajaline tööleping.

Kokku annab HKScan erinevates riikides tööd umbes 7000 inimesele.

Kontsern oli aasta esimeses kvartalis endiselt kahjumis - aasta esimese veerandiga tootis ettevõte 6,8 miljonit eurot kahjumit, eelmise aasta samal perioodil oli kahjumiks 4,3 miljonit.

Käive langes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 439 miljonilt eurolt 421 miljoni euroni.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: