Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ligi: venekeelne haridus marginaliseerub

Jürgen Ligi
Jürgen Ligi Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Endine haridusminister Jürgen Ligi leiab, et venekeelne kool marginaliseerub ja Reformierakonna idee täielikult eestikeelsest haridusest on tema peas küpsenud juba pikemat aega.

"Mina olen täiseestikeelsest lasteaiast ja pôhikoolist tasapisi rääkinud ligi aasta. /.../ Mu jutt on käinud väikestes ringides ja saanud muuhulgas innustust Kirillitsas Eestist. Oleksin hakanud ajama asja eelmisel sügisel ministrina, aga ei jõudnud, et erakond sellest innustus, on ainult tore," kirjutas Ligi sotsiaalmeedias ja tuletas meelde, et võttis viimati sõna ETV saates "Suud puhtaks" ilma vähimagi valimiskampaaniata.

"Asja suur tôuge on kahe rahvuse eraldiolek, eraldi inforuumid ja suhtlusvõrgustikud, erinevused sotsiaalses staatuses ja õppeedukuses. Venekeelne kool siiski marginaliseerub, kaotab õpilasi, konserveerub ja teeb kehvemaid tulemusi testides," lisas endine haridusminister.

Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees ja tõenäoline linnapeakandidaat Kristen Michal ütles kolmapäeval ERR-ile, et partei valimisprogramm Tallinnas näeb ette, et kogu haridussüsteem oleks alates lasteaiast eestikeelne.

"Haridussüsteemis soovime põhimõttelist muutust - kogu haridussüsteem võiks lasteaiast alates olla üks ja eestikeelne. Nii kaoks ka Keskerakonna kasutatav pinnas eesti- ja venekeelsete inimeste vastandamiseks ja erineva jutu rääkimiseks erinevates auditooriumites," ütles Michal.

Haridusminister Mailis Reps (KE) kommenteeris neljapäeval Reformierakonna ettepanekut eestikeelse hariduse kohta ja ütles, et tegemist ei ole usutava ettepanekuga.

"Väga kahju, et hariduse sisu teemad tuuakse ainult enne valimisi ning poliitiliselt üles. Erakond, kes on olnud 17 aastat Eesti elu otsene mõjutaja; sellest arvestava osa peaministri erakonnana ka juhtiv jõud - pole teemat kordagi sisuliselt arendanud. Sellised poliitilised loosungid mõni kuu peale poliitilise vastutuse kadumist pole lihtsalt usutav ettepanek," kommenteeris Reps ERR-i uudisteportaalile.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: