Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Michal täielikult eestikeelsest haridusest: see ei ole märatsev rahvuslus

Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Kristen Michal leiab, et partei idee minna täielikult üle eestikeelsele haridusele oleks südamelähedane ka vene peredele, sest keeleoskus loob võrdsemad võimalused.

Michal selgitas stuudiointervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et eestikeelne haridus alates lasteaiast on veel idee vormis, kuid see on sarnane sellega, mis toimub venekeelsetes gümnaasiumides, kus praegu on nõue, et vähemalt 60 protsenti õppest oleks eesti keeles.

Michali sõnul on Reformierakonna eesmärk see, et valdav õpe lasteaias oleks eestikeelne ja koolis juba täiesti eestikeelne. "See pinge, mis tekib gümnaasiumis, minnes eestikeelsele õpple üle, jääks olemata."

"Täna räägime ideest, mis on reaalne võib-olla täna veel sündimata laste jaoks," täpsustas ta, andes mõista, et üleminek täielikult eestikeelsele haridusele ei saaks toimuda üleöö.

Michali hinnangul on Reformierakonna lubadus südamelähedane ka paljudele vene valijatele ja peredele. "Paljud vene vanemad panevadki oma lapsed eestikeelsesse lasteaeda, et nad õpiks eesti keelt ja oleks konkurentsivõimelised."

"See ei ole märatsev rahvuslus, kui silti panna. Pigem on see võrdsed võimalused edule kõigile, kes Eestis on," märkis Michal, leides, et Reformierakonna pakutud lahendus pigem ühendab kui lõhestab kahte kultuuriruumi, hoides ära ka tulevased võimalikud konfliktid.

Ta ütles, et valdavalt puudutab probleem Tallinna, kuid tegelikult saab seda rakendada ka mujal. Ministriks oleku ajast meenutas Michal, et Ida-Virumaal sai tööpuudust analüüsides selgeks, et see on korrelatsioonis keeleoskusega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: