Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuel katsel: riigikantselei kuulutas EV100 raamatusarja hanke taas välja

Ev 100 logo.
Ev 100 logo. Autor/allikas: ev100.ee/

Korduvalt pikendatud ja lõpuks ikka läbi kukkunud EV100 raamatusarja hange sai kuu aja jooksul parandatud tingimused ning kuulutati taas välja. Kahe aasta jooksul ilmuma pidava 44 raamatust koosneva sarja pakkumusi saab esitada 15. juunini.

Kui varasemalt pidi raamatusarja välja andma juubeliaasta jooksul ehk 2018. aastal, siis uue hankega on ilmumisperioodi pikendatud kahe aasta peale (2018-2019).

Et motiveerida kirjastajaid vähem populaarsetel teemadel samuti kulutusi väljaandmiseks tegema, millele müügiedu oodata pole, garanteerib tellija ehk riik koostöös partnerite ja erasektoriga sarja igale raamatule 440 eksemplari ostmise, mis kingitakse rahvaraamatukogudele üle Eesti. Lisaks kaotati hankest e-raamatu väljaandmise nõue.

Leevedanti ka tingimusi pakkujatele: ära kaotati nõue, et pakkuja peab olema viimase kolme aasta jooksul välja andnud vähemalt 40 raamatut, piisab vaid kaheaastaselt kirjastamise kogemusest. Samuti võeti maha 600 000-eurone käibenõue, selle asemel piisab, kui viimase kahe aasta majandusaasta aruanded on auditeeritud.

Raamatusarja projektijuht teisel tööl

EV100 raamatusarja hanke eest vastutanud projektijuht Aivar Viidik selles ametis enam ei jätka. Ta on küll jätkuvalt EV100 juures tööl, ent jätkab käesoleva aasta lõpuni tähtajalise lepinguga, kus tema tööks on leida raamatusarjale partnereid, selgitas EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuht Anneli Ohvril.

Kõik EV100 raamatusarja raamatud annavad ülevaate ühe valdkonna arengust Eestis viimase saja aasta jooksul. Teemade valdkond on lai, hõlmates ülevaateraamatuid Eesti meditsiinist, haridusest, ajakirjandusest kuni moe ja rokini välja. Eelkokkulepped on sõlmitud 44 raamatu kirjutamiseks.

Kui palju raamatusarja väljaandmise eelarve kasvas, hanke korraldaja ei öelnud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: