Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: 9. mai tähistamine pronkssõduri juures

Tallinnas kaitseväe kalmistul asuva pronkssõduri juures tähistatakse tavapäraselt nõukogude vägede võitu Teises maailmasõjas, täpsemalt Suures Isamaasõjas.

Lisaks veteranidele viisid monumendile punaseid nelke ka riigikogu Keskerakonna liikmed Olga Ivanova ja Oudekki Loone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oudekki Loone ütles, et ta on alati käinud pronkssõdurile lilli viimas, sest liitlaste võit Teises maailmasõjas vajab tähistamist.

"Aga ma olen käinud kogu aeg sellel ajal, kui ma olen Tallinnas elanud, pronkssõdurile lille viimas, sest ma arvan, et see, et liitlased võitsid Teises maailmasõjas, on väärt tähistamist. Ja see on Eestis väga väärt tähistamist. Meil ei oleks Eestis täna Eesti riiki, kui liitlased tookord ei oleks võitnud," rääkis Loone.

Riigikogu IRL-i fraktsiooni liige Marko Mihkelson ütles, et ta ei mäleta, millal oleks alates pronksiööst püütud 9. maid nii politiseerida.

"Ei maksa unustada, et sügisel on tulemas kohalikud valimised ja mul on küll selline tunne, et Keskerakonna poliitikud täna ei mõtle mitte rahvuslikest huvidest lähtuvalt, ei mõtle selle peale, et me kõik võiks vaikselt mõelda, kes hukkusid selles koledas sõjas, vaid ilmselgelt on näha, et püütakse seda taaskord kasutada sisepoliitilistel eesmärkidel ja see on eriti kahetsusväärne," kommenteeris Mihkelson.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: