Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti saadab välja kaks Vene konsulit

{{1495802640000 | amCalendar}}
Dmitri Kazjonnov.
Dmitri Kazjonnov. Autor/allikas: Vene peakonsulaat Narvas

Eesti saadab välja Narva Vene peakonsuli Dmitri Kazjonnovi ja konsul Andrei Surgajevi.

Seda kinnitas ERR-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Välisministeerium ei kommenteeri, miks konsulid välja saadetakse. Ka välisminister Sven Mikser ütles ERR-ile, et ta juhtumit ei kommenteeri.

Kaitsepolitsei kinnitusel on nad juhtunust teadlikud.

Diplomaatilise praktika kohaselt võib oodata nüüd Venemaa-poolse vastusammuna mõne Eesti diplomaadi Vene Föderatsioonist välja saatmist.

Moskva lubas vastata diplomaatide väljasaatmisele

Vene välisministeeriumi teatel on tegemist ebasõbraliku sammuga ja diplomaatide välja saatmine ei jää vastuseta, vahendas Tass.

"See on järjekordne ebasõbralik ja põhjendamatu samm, mis saab vastuse," seisis Vene välisministeeriumi avalduses.

"Loomulikult ei jää see adekvaatse vastuseta. Eesti võimude avalikult vaenulik aktsioon raskendab kindlasti veelgi enam kahepoolseid suhteid, mis on niigi Tallinna poolt juba tupikusse aetud," öeldakse Vene välisministeeriumi pressiosakonna reedel avaldatud kommentaaris.

"Vaatame seda Tallinna sammu kui provokatiivset ja põhjendamatut," lisatakse Vene välisministeeriumi kommentaaris.

"Paistab, et keegi soovib veelgi rohkem teravdada olukorda Venemaa piiridel, toetada müüti Vene ohust selle kõigis väljendusvormides, õigustada Eesti võimude vene-vaenulikku poliitikat ja meie riigi "ohjeldamise" konfontatsioonilist kava," teatas Venemaa välisminsiteerium.

"Juhtunu ainult kinnitab Eesti valitsuse destruktiivset poliitikat, mis on vastuolus kahe naabermaa pikaajaliste huvidega. Vastutus tagajärgede eest lasub Eesti võimudel," märgitakse kommentaaris.

Kossatšov kutsub Eestile korralikult vastama

Venemaa parlamendi ülemkoja väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov kutsus vastama Eesti otsusele saata riigist välja kaks Vene diplomaati selliselt, et see oleks õpetuseks ka teistele riikidele.

"Mida me peaks tegema? Reageerima korralikult ja selliselt, et see ei jätaks ruumi vastusüüdistustele, kuid samas nii, et see annaks sõnumi ka teistele," ütles Kossatšov uudisteagentuuri Interfax teatel.

Kossatšovi sõnul on kahe Narva peakonsulaadi töötaja väljasaatmine Eesti valitsuse Vene-vaenuliku poliitika järjekordne samm.

Tema hinnangul on sellise poliitika eesmärk Venemaa ärritamine, pingete kruvimine ja Venemaa-poolsete vastumeetmete provotseerimine.

"Seda vastust esitatakse siis kui agressiooni väljendust ja tõestust [Venemaa] ohtlikkusest, mida saaks kasutada NATO-s ja Euroopa Liidus enda meeldetuletamiseks, USA tähelepanu tõmbamiseks ja täiendava poliitilise, rahalise ja sõjalise toetuse saamiseks," ütles föderatsiooninõukogu väliskomisjoni juht.

Kossatšovi väitel on Eesti viimase veerandsajandi jooksul ainult sellist poliitikat Venemaa suunal ajanudki.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: