Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liitlased kinnitasid deklaratsiooniga valmisolekut kaitsta Balti riike

Saksamaa, Kanada, Ühendkuningriigi ja USA kaitseministrid kinnitasid koos Eesti, Läti, Leedu ja Poola kolleegidega, et on pühendunud oma kohaloleku tugevdamisele NATO idatiival.

Kaitseministrid allkirjastasid Brüsselis ühise deklaratsiooni, milles väljendasid valmisolekut ja võimekust reageerida ohtudele NATO idapoolsetes riikides.

Saksamaa, Kanada, Ühendkuningriik ja USA on saatnud oma lahingugrupid (EFP) Balti riikidesse ja Poolasse. Kaheksa riigi deklaratsiooni allkirjastamine tähistab lahingugruppide edukat paigutust.

Tapal paiknevasse lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik panustab rohkem kui 800 kaitseväelasega ning erineva lahingutehnikaga. Prantsusmaa panustab Eestisse paigutatavasse üksusesse enam kui 300 kaitseväelasega ja erineva lahingutehnikaga. Prantslased teenivad Tapal kaheksa kuud, andes seejärel vastutuse üle taanlastele, kes saadavad Eestisse paarsada kaitseväelast koos lahingutehnikaga.

Roteeruvate lahingugruppide paigutamises lepiti kokku NATO tipkkohtumisel Varssavis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: