Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kolmapäeval saabub Eestisse Taani jalaväekompanii põhikoosseis

Jalaväe lahingumasinaid CV90 kasutavad nii Eesti kui ka Taani.
Jalaväe lahingumasinaid CV90 kasutavad nii Eesti kui ka Taani. Autor/allikas: Hannes Ivask/Kaitsevägi

Kolmapäeval, 10. jaanuaril saabub Ämari lennubaasi NATO lahingugruppi kuuluva Taani mehhaniseeritud jalaväekompanii põhikoosseis. 11. jaanuaril jõuab laevaga Paldiskisse üksuse lahingtehnika, sealhulgas jalaväe lahingumasinad CV90.

Taani võtab lahingugrupis vastutuse üle prantslastelt, kes jätkavad panustamist regiooni julgeolekusse Leedust, teatas kaitseväe peastaap.

Eestit ja Taanit seob pikaajaline kaitsekoostöö: Eesti ja Taani instruktorid õpetavad koos välja Iraagi julgeolekujõude, 1. jalaväebrigaad on seotud Taani diviisiga alates 2009. aasta augustist.

Tegemist on väljaõppealase koostööga, mille tulemusel on riikide staabid ja üksused suutelised osalema ühisoperatsioonidel. 2017. aastal liitus Taani diviisi õppetsükliga ka 2. jalaväebrigaad.

Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi koosseisus Tapal teeniva NATO lahingugrupi suuruseks on ligi 1200 kaitseväelast. Lahingugrupi raamriigiks on Ühendkuningriik, kes panustab rohkem kui 800 kaitseväelase ning tankidega Challenger 2, jalaväe lahingumasinatega Warrior ja liikursuurtükkidega AS90.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: