Rootsi on valmis olema vahendajaks USA ja Põhja-Korea vahel

Rootsi välisminister Margot Wallström.
Rootsi välisminister Margot Wallström. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rootsi on välisminister Margot Wallströmi sõnul valmis olema vahendajaks Ühendriikide ja Põhja-Korea konfliktis, teatas Rootsi ringhääling SVT.

Wallström ütles, et Rootsi suursaatkond Põhja-Koreas on ainulaadne kanal, mis teeb võimalikuks muu hulgas dialoogi.

"Kui meilt palutakse abi või kui keegi usub, et võiksime selles asjas mängida mingit rolli, siis me nii ka teeme, lausus Wallström pühapäeva õhtul SVT-le.

Rootsil oli esimene Lääne-Euroopa riik, mis Põhja-Koreasse suursaatkonna rajas. Lisaks on Rootsi 2001. aastani ainus lääneriik, millel on olnud katkematult diplomaatiline esindus Põhja-Koreas.

USA ja Põhja-Korea on viimasel ajal pidanud omavahel sõnasõda, mis on vaid kasvatanud pingeid riikide vahel. Näiteks Hiina president Xi Jinping on kutsunud Ühendriikide presidenti Donald Trumpia vältima sõnu, mis õhutavad pingeid Korea poolsaarel.

Põhja-Korea tähtsaim diplomaatiline liitlane Hiina on samuti kutsunud üles Põhja-Korea sõnasõda ohjeldama. Ka muude riikide juhid on väljendanud muret pingete kasvamise pärast USA ja Põhja-Korea vahel.

Pyongyang on korraldanud mitmeid raketi- ja tuumakatsetusi ning teatanud, et kaalub keskmaaraketi tulistamist USA Guamis asuva sõjaväebaasi lähistele.

USA president Donald Trump on öelnud, et sõjalised meetmed ei ole Põhja-Korea olukorra lahendamisel välistatud.

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: