Rootsi uurija: marokolastest äärmuslastel on kodumaal elu raskeks tehtud

Maroko kuningas Mohammed VI on aktiivselt islamiäärmusluse vastu sõna võtnud.
Maroko kuningas Mohammed VI on aktiivselt islamiäärmusluse vastu sõna võtnud. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Paljudes Euroopa riikides toimunud terroritegude sooritajad on osutunud marokolasteks, Rootsi terrorismiuurija Magnus Ranstorpi sõnul räägib see paradoksaalsel moel sellest, et terroristidel on olnud Marokos vähe edu.

Raske olukord kodumaal on sundinud Maroko džihadiste pöörama oma pilke Euroopale, märkis Ranstorp.

"Mida suuremas kitsikuses need rühmitused Marokos on, seda enam nad üritavad aktiviseeruda maapaos, näiteks Hispaanias," laussu ta.

Euroopasse siirdunud džihadistide võtmetegelased toimivad Ranstorpi sõnul magnetina: nad püüavad leida oma uues asukohamaas kaasmaalasi.

Rootsi teadlane rõhutas, et tähtsad sadamad Maroko islamistidele on Hispaania territooriumid Ceuta ja Melilla, mis asuvad Aafrika poolel Maroko rannikul.

"Seal on iseenesest kõik vajalikud vahendid uute terroristide värbamiseks.  Sotsiaalmajanduslikult halval järjel ja tõrjutud (marokolased) on sobiv sihtmärk."

Kuigi Euroopas toimunud terroriünnakute põhjal võiks järeldada teisiti, näivad Maroko võimud olevat õnnestunud terrorismivastases võitluses, märkis Ranstorp.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: