Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ukraina algatas seoses Saakašvili piiriületusega kriminaalasja

{{1505127480000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Ukraina Lvivi oblasti politsei algatas kriminaalasja seoses Gruusia endise presidendi ja Odessa endise kuberneri Mihheil Saakašvili ja tema kaaslaste ebaseadusliku piiriületusega, teatas politsei esmaspäeval.

"Lvivi politsei algatas pühapäevaste sündmuste tõttu Ukraina-Poola piiril Šehõni piiripunkti lähedal kriminaalasja seoses isikute ebaseadusliku üle piiri toimetamisega," teatas politsei Facebookis.

Ebaseadusliku piiriületamise käigus sai vigastada 11 politseinikku ja viis piirivalvurit.

Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman ütles, et Poola-Ukraina piiri rikkumisel Šegõni piiripunktis osalenud isikud, nende seas ka Gruusia ekspresident ja Odessa endine kuberner Mihheil Saakašvili, tuleb võtta vastutusele.

"Ukraina piiri rikkumine jõuga on kuritegu ja need, kes selle läbitungiga seotud on, peavad kandma karistust," kirjutas peaminister esmaspäeval Facebookis.

Ta rõhutas, et eriti karmilt tuleb võtta vastutusele need, kes võtsid voli alandada Ukraina piiri kaitsvaid sõjaväelasi ja tõstsid nende vastu käe.

Groismann märkis, et piirist läbitungimine Šegõni piiripunktis on rünnak Ukraina riiklusele.

"See, mis juhtus Šegõnis, ei ole pelk seaduse rikkumine. Minu arvates on see mõne poliitiku järjekordne rünnak Ukraina riiklusele. Ma ei ütle midagi Mihheil Saakašvili kohta, tal on oma eesmärgid ja motiivid. Räägin populistidest, kes tegutsevas põhimõttel "mida halvem, seda parem"," ütles valitsusjuht.

Saakašvili tungis rahvaga Ukrainasse väitega, et soovib kohtusse kaevata president Petro Porošenko otsust jätta teda Ukraina kodakondsusest ilma. Porošenko imestas, miks pole Saakašvili seda juba teinud, arvestades, et otsuse langetas ta juba juulis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kohus võib küsida kõiki dokumente ja langetada otsuse. Selle asemel sooritati kuritegu. Põhiseaduse printsiip on riigipiiri rikkumatus. See on riikliku julgeoleku küsimus. Ja minu jaoks pole vahet, kes piiri rikub - mässulised idas või poliitikud läänes," kommenteeris Porošenko.

President tunnustas piirivalvureid, kes ei tulistanud inimesi ning lubas, et asja lahendab edasi kohus.

Kahe mehe vastasseis algas sellest, et Odessa kuberneriametist loobunud Saakašvili plaanis luua oma poliitilise liikumise Ukrainas, öeldes, et ei suuda Odessas korruptsiooni vastu võidelda, kuna tegemist on üleriigilise nähtusega.

Gruusia jättis Saakašvili passist ilma juba kolm aastat tagasi ning nõuab teda väidetavate kuritegude eest välja.

Porošenko avaldas lootust, et Saakašvili pürib Gruusiasse sama innukalt kui Ukrainasse.

"Loodan, et see härra suundub Gruusiasse samasuguse innuga nagu ta tegi seda Ukrainasse tulles," ütles Porošenko.

Ukraina ei ole veel otsustanud, kas anda ekspresident Gruusiale välja.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: