Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL-i rahandusministrid arutavad digimajanduse maksustamist

Rahandusmninister Toomas Tõniste.
Rahandusmninister Toomas Tõniste. Autor/allikas: ERR

Tallinnas toimub reedel ja laupäeval Euroopa Liidu (EL) majandus- ja rahandusministrite mitteametlik kohtumine, mille eesmärk on arutada innovatsiooni ja digimajanduse maksustamise küsimusi.

Esmalt kogunevad eurot kasutavate riikide ministrid ehk peetakse eurorühma koosolek. Sellele järgneb kõigi EL-i liikmesriikide ministrite ja keskpankade presidentide kohtumine, kus arutatakse euroala tugevdamist ja EL-i rahaliste vahendite kasutamise tõhustamist, samuti uute tehnoloogiliste lahenduste kasutamist finantssektoris.

Laupäeval keskenduvad ministrid digimajanduse arengust tulenevale vajadusele kaasajastada EL-i maksusüsteemi. Lisaks on päevakorras EL-i ülene tolliliidu infosüsteemide jätkusuutlik ja kuluefektiivne arendamine.

„Euro on 19 riigi ja 340 miljoni inimese ühine raha ning pärast Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust moodustab euroala 85 protsenti EL-i SKP-st. Juba praegu on euro end tõestanud, tuues kaasa stabiilsemad hinnad, madalamad intressimäärad, väiksemad tehingukulud ning väiksema valuutariski. Samas on euroala potentsiaali maksimaalse rakendamise nimel veel palju ära teha,“ märkis rahandusminister Toomas Tõniste.

"Tänasel kohtumisel räägime majandus- ja rahaliidu reeglite tõhustamisest, riskide haldamise ja jagamise võimalustest, aga ka juhtimisstruktuuri parandamisest. Samal ajal arutame ka EL-i rahaliste vahendite tõhusama kasutamise võimalusi," lisas Tõniste. Teise teemana arutatakse Ecofinil tehnoloogiliste lahenduste rakendamist finantssektoris ehk FinTechi.

Laupäeval keskenduvad ministrid sellele, kuidas kaasajastada EL-i maksusüsteemi nii, et see arvestaks digimajanduse arengutega.

"Digimajandusel baseeruvaid uusi ärimudeleid tekib juurde iga päev. Maksureeglitega oleme aga alles möödunud sajandis ja jätame end järjepidevalt ilma märkimisväärsest osast maksurahast – rahast, mida vajame ühiskonda panustamiseks. Aeg on tuua maksusüsteem meie kaasaega ja võimaldada digivaldkonna ettevõtetel panustada sama moodi traditsiooniliste ettevõtetega maksuraha kaudu ühiskonna arengusse,“ sõnas Tõniste.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: