Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tšehhi president pakkus Ukrainale Krimm Venemaale jätta

Tšehhi president Miloš Zeman.
Tšehhi president Miloš Zeman. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tšehhi president Miloš Zeman tegi Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel (ENPA) Ukrainale ettepaneku leppida Veneaaga kokku Krimmist loobumise korvamine rahas või nafta ja gaasiga, kuid Ukrainale ei ole selline asi vastuvõetav, ütles Ukraina ülemraada aseesimees ja ENPA delegatsiooni juht Irõna Geraštšenko.

"Tšehhi presidendi künismilt kohutav esimene ENPA istungjärgul... kutsuda üles koheselt loobuma sanktsioonidest, sest need kahjustavad Euroopa Liitu, mitte Venemaad, Ukrainale soovitas aga leppida kokku varastatud Krimmi korvamises raha või nafta ja gaasiga," kirjutas Geraštšenko Facebookis teisipäeval.

Ta rõhutas, et Ukraina ei lepi sellise ettapanekuga. "Ukraina ei kauple oma kodanike, territooriumi, iseseisvuse, au ja väärikusega. See ei ole müüdav," ütles ülemraada aseesinaine.

Väljaanne Jevropeiska Pravda kirjutas, et Zeman tegi ettepaneku lahendada Krimmi küsimus rahaliselt. "Minu arvates saaks Ukraina mingi hüvitise - kas rahas või nafta ja gaasiga," ütles ta.

Tšehhi president ütles ka, et Krimmi küsimus on lahendatud: "Krimm annekteeriti, selles ei ole kahtlust. See on lõpetatud asi (fait accompli)".

Ta arvas ka, et katsed Krimm tagasi saada võivad tuua kaasa sõja.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: