Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konkurentsiamet nõuab Tallinna linnalt jäätmeveo tasude alandamist

Tallinna jäätmekeskuse prügiauto
Tallinna jäätmekeskuse prügiauto Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Konkurentsiamet nõuab Tallinna linnavalitsusele tehtud ettekirjutusega linlastelt jäätmeveo eest võetavate tasude olulist alandamist, kuna ameti hinnangul on linnaasutus Tallinna Jäätmekeskus lisanud inimestele vahendatava jäätmeveo teenusele põhjendamatult suure juurdehindluse.

Tallinna linnas on jäätmevedu korraldatud võrreldes enamiku teiste Eesti omavalitsustega mõnevõrra erinevalt. Kui tavapäraselt osutab tarbijatele teenust vahetult riigihanke võitnud eraettevõtja, siis Tallinnas vahendab nende eraettevõtjate teenuseid tarbijatele Tallinna Jäätmekeskus. Põhja-Tallinna, Lasnamäe ja Nõmme veopiirkondades osutab tarbijatele teenuseid seetõttu üksnes Tallinna Jäätmekeskus.

Jäätmekeskus ostab eraettevõtjatelt jäätmete veo ja käitlemise teenust sisse ning müüb seda tarbijatele edasi. Sisuliselt on linn võtnud enda kanda tarbijatega arveldamise ja nende üle arvestuse pidamise.

„Arvestades konkurentsiolukorras tegutsevate ettevõtjate samalaadseid kulusid ja keskmist kasumlikkust, ei tohiks Tallinna Jäätmekeskus vahendatavate teenuste hinnale lisada üle 15 protsenti. Tegelikult on sel ja eelmisel aastal teenuse hinnale lisatud ligikaudu 40 protsenti,” seisab konkurentsiameti teates.

Konkurentsiamet nõuab tasude alandamist 2018. aasta 1. jaanuariks selliselt, et Tallinna Jäätmekeskuse juurdehindlus ei ületaks 15 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: