Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnus muutus toidujäätmete sorteerimine kohustuslikuks

Pärnus tuleb köögiviljakoored ja muud toidujäätmed nüüdsest eraldi sorteerida.
Pärnus tuleb köögiviljakoored ja muud toidujäätmed nüüdsest eraldi sorteerida. Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Pärnu linna suuremates korterelamutes ning toitlustusega tegelevates asutustes muutus 1. detsembrist toidujäätmete sorteerimine kohustuslikuks.

Uue korra suurim muudatus on biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete liigiti kogumise kohustuse lisandumine, teatas linnavalitsus. Köögi- ja sööklajäätmeid tuleb eraldi koguda ja jäätmevedajale üle anda 16 ja enama korteriga elamutes ning toitlustusega tegelevates asutustes, kus tekib üle 20 kg köögi- ja sööklajäätmeid nädalas.

Köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutisse sobivad kõikvõimalikud tahked toidujäätmed, riknenud puu- ja köögiviljad ning nende koored, muna- ja pähklikoored, liha- ja kalajäätmed, sh luud ja väiksemad kondid, kohvipaks, teepakid, kohvi paberfiltrid, toataimed, lõikelilled, majapidamispaber, pabersalvrätid, määrdunud paberkotid jmt.

Köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutit tühjendatakse kord nädalas ning jäätmevedaja vahetab igal tühjenduskorral kogumismahuti vooderduskotti. Kodus liigiti kogutud köögi- ja sööklajäätmed tuleb paigutada kogumismahutisse kas lahtiselt, biolagunevas jäätmekotis või paberkotis.

"Kümneliitriseid biolagunevaid kotte müüakse igas suuremas toidupoes. Valesse kotti pakitud köögijäätmete tõttu võib jääda vastav kogumismahuti õigel päeval tühjendamata," märgib linnavalitsus oma teates.

Sellega kaasneb tühisõidutasu ning kogumismahuti sisu tuleb majaelanikel viia nõuetega vastavusse (eemaldada sobimatud kilekotid või muu prügi köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutist) või tellida selle tühjendamine segaolmejäätmetega koos.

Järgmised viis aastat teostab jäätmevedu Pärnu linnas riigihanke võitnud AS Ragn Sells.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: