ERR Brüsselis: digivärav võimaldab kogu ELi piires interneti teel firma luua

Foto: Creative Commons

Euroopa Liit kavatseb luua nn ühtse digivärava, mis hõlbustaks kodanike ja ettevõtete suhtlemist riigivõimuga kogu ühenduse piires. Riigid teevad oma asjaajamise reeglid internetis kättesaadavaks ja võimaldavad elektrooniliselt mitmed asjad ka ära teha, näiteks registreerida ettevõte.

Kodanikud ja ettevõtted peavad Euroopa Liidus üle riigipiiride liikudes sageli ametlikule asjaajamisele üllatavalt palju aega ja energiat kulutama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ettevõtetele välismaal tugiteenuseid pakkuv 1Office ütleb, et ühtset turgu ei ole täna olemas.

"Euroopa vaates peaks esmalt üle saama hügieeniprobleemidest. Ainuüksi ettevõtte loomine ise on Euroopa riigiti väga erinev ja keeruline. Sealt edasi järgmine samm on konto saamine, mitteresidente pangakontoris sageli jutule ei võetagi," selgitas 1Office'i tegevjuht Ragnar Everest.

Plaani, millele majandusministrid sel nädalal heakskiidu andsid, võib nimetada portaali Teie Euroopa järgmiseks versiooniks. See hakkab ühelt poolt olema lingikogu kõigi liidu riikide asjaajamise reeglitega ja mitte ainult ühes keeles.

Veelgi olulisem on aga see, et riigid lubavad teha internetis kättesaadavaks 14 põhitoimingut, sealhulgas firma registreerimise.

"Meie oleme harjunud sellega, et asju saab lahendada kiirelt ja paberivabalt. Kui see asjaajamiskultuur laieneb kogu Euroopale, siis me võidame ajas ja saame näidata ka oma kolleegidele teistes riikides, et siin on võit nii ajas kui rahas," selgitas majandusminister Kadri Simson.

Euroopa Komisjoni hinnangul aitaks kaheksa kõigile ligipääsetavat e-riigi teenust ettevõtetel aastas säästa 170 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: