Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERJK vaatas üle Pealinna ja Stolitsa: kahtluse all on Aas ja Tšaplõgin

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) vaatas neljapäeval üle Tallinna linnavalitsuse väljaannete Pealinn ja Stolitsa vastu valimiskampaania ajal esitatud kaebused, 1. märtsil loodetakse menetluses teha konkreetseid otsuseid.

ERJK esimees Ardo Ojasalu ütles ERR-ile, et kokku esitati väljaannete kohta kümme kaebust, enamik venekeelse lehe Stolitsa peale. Kolm kaebust langes Ojasalu sõnul ära, alles jäi seitse: kahte saab komisjoni hinnangul käsitleda konkreetsete isikute keelatud valimisreklaamina ülejäänud puudutavad Tallinnas võimul jätkavat Keskerakonda.

"Lähiaja ülesanne ametnikel ette valmistada ärakuulmiskirjad, et saada tagasisidet nende isikute käes, kelle suhtes on pretensioone ja koguda täiendavat andmestikku, et palju rahalisi väärkasutusi tehtud," lausus Ojasalu. Menetlusalusteks isikuteks on Ojasalu sõnul Keskerakonna linnapea Taavi Aas ja Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin.

ERJK järgmine koosolek toimub 1. märtsil, Ojasalu sõnul loodetakse siis arutada eeltoodud menetlust, kuid ka Tallinna maksumaksja raha eest telekanalisse Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) ostetud saadete vastavust valimisreeglitele.

Uuritakse ka PBK-sse linna poolt ostetud saateid

Jaanuaris otsustas ERJK alustada menetlust PBK osas. Komisjoni aseesimees Kaarel Tarand toona ERR-ile, et alustatakse dokumentide kogumist ja kuu aja jooksul vaatab komisjoni liikmetest moodustatud töörühm jõudumööda need saated üle.

Taavi Aas teatas siis meediale saadetud vastulauses, et ERJK menetluse teemal pole oodata objektiivsust. "Selle komisjoni häälekaim liige on Kaarel Tarand, kellel on kõigile teadaolevad väga selged poliitilised sümpaatiad ja veelgi selgemad antipaatiad," ütles Aas. "Lisaks on komisjonis suur kaal meie poliitilistel konkurentidel, kellelt pole objektiivset suhtumist oodata."

Aas osutas, et Tallinn tellib linnauudisteks eetriaega juba üle 20 aasta, PBK-st aga 14 aastat. Nii suur tähelepanu linnauudistele on seotud eelseisvate riigikogu valimiste ja tiheneva konkurentsiga. Aasa hinnangul on Eestis vajadus sõltumatu erakondade rahastamist uuriva organi järele. "Omavalitsuste rahakasutuse sihipärasuse osas on volitatud järelevalvet tegema riigikontroll, ERJK siin õigust ei oma".

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: