Kohus: Keskerakond peab Tallinna linnale 6000 eurot tagasi maksma

ERJK koosolek, kus oli taas arutlusel Keskerakonna küsimus
ERJK koosolek, kus oli taas arutlusel Keskerakonna küsimus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna halduskohus jättis reedel Keskerakonna kaebuse rahuldamata, mistõttu partei peab Tallinna linnalt keelatud annetusena saadud 6000 eurot tagastama.

Kohus ei rahuldanud Keskerakonna kaebust erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutusele. Kohus tühistas ka 12. juulil Keskerakonnale samas asjas antud esialgse õiguskaitse ja jättis menetluskulud nende enda kanda, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon kohustas 4. juunil oma ettekirjutusega Keskerakonda tagastama keelatud annetuse 6071,04 eurot Tallinn linnale.

Annetus seisnes Tallinna linna poolt finantseeritavas ajalehes Stolitsa Keskerakonda reklaamivate artiklite avaldamise kulude kandmises.

Kohus leidis, et ERJK ettekirjutus on õiguspärane ja selle tühistamiseks puudub alus. Kohtu hinnangul ei ole ettekirjutusega Keskerakonnale pandud kohustuse suurus ebaproportsionaalne võrreldes saavutatud eesmärgiga, sest Keskerakonda ei ole ettekirjutusega karistatud, vaid kohustatud teda kõrvaldama õigusvastaselt saadud eelis.

Kohus tõdes, et vaieldamatult seadsid linna kulul avaldatud artiklid Keskerakonna teiste erakondadega võrreldes soodsamasse olukorda, sest Keskerakond pidi enne valimisi enda reklaamimiseks vähem kulutusi tegema.

"Hüve on antud kaebaja (Keskerakond-toim.) tegevuse toetamiseks Tallinna linna eelarvelistest vahenditest, järelikult on tegemist juriidiline isiku annetusega, mis on keelatud," leidis kohus.

Halduskohtu otsuse saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: