USA demokraatide sõnul on maksureform kasulik suurfirmadele ja jõukatele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1513784040000 | amCalendar}}
Foto: Aaron P. Bernstein/Reuters/Scanpix

USA senat kiitis heaks ulatusliku maksureformi, millega kärbitakse nii ettevõtete kui ka eraisikute makse. Demokraatide sõnul on maksureform kasulik eelkõige suurettevõtetele ja jõukatele inimestele.

Niivõrd ulatuslikku maksusüsteemi muudatust ei ole USA-s tehtud alates 1980. aastatest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oleks pidanud juba ammu juhtuma. Ameerika ettevõtted ei ole suutnud aastakümneid rahvusvahelist konkurentsi pakkuda. Me tegime nad äsja
konkurentsivõimeliseks ning see on hea igale ameeriklasele," ütles vabariiklasest senaator Ron Johnson.

Maksureformiga alaneb ettevõtete tulumaks 35 protsendilt 21-le. Maksukoormus väheneb oluliselt ka eraisikutel. Samas peavad hakkama ülikoolid tasuma makse annetuste pealt.

Eelnõu vastuvõtmisega tühistati ka Obamacare'i korraldus, mille järgi peab enamikul ameeriklastel olema tervisekindlustus või vastasel juhul tuleb neil iga kuu trahvi maksta.

Demokraatide hinnangul on maksureform kasulik eelkõige suurettevõtetele ja jõukatele inimestele. Nad on lubanud võtta vabariiklased selle eest vastutusele 2018. aasta vahevalimistel.

"Meile jääb 1,5 triljoni dollari suurune eelarvedefitsiit, mida peavad meie lapsed ja lapselapsed maksma," kommenteeris demokraadist senaator Gary Peters.

Esindajatekoda võttis maksureformi samuti vastu, kuid pidi selle üle kolmapäeval uuesti hääletama, sest eelnõusse tuli teha tehnilisi muudatusi. Demokraatide hinnagul näitab see, et maksureform on kongressis liiga kiiresti edasi liikunud ning seda pole jõutud korralikult üle vaadata.

President Donald Trumpi lauale peaks maksurefom jõudma juba enne nädala lõppu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: