Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Följeton | Kuidas teada saada, kas su Jõuluvana petab sind

Jõuluvanast ei tasu kehalise vormi osas eeskuju võtta.
Jõuluvanast ei tasu kehalise vormi osas eeskuju võtta. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Niisiis, su abikaasa on Jõuluvana. Palju õnne, sul on kodus mees, kelle tõttu kadestavad sind kogu planeedi naised. Iga proua igatseb oma ellu isiklikku Jõuluvana – massiivse ükspakiga giganti, keda teised suguõed ihaldavad, mehed imetlevad ja lapsed ootavad.

Enne iseendale medali kinkimist tuleks siiski natuke mõelda – Jõuluvana on ka kõigest mees ning tal on tungid ja vajadused nagu teistelgi Aadama soo esindajatel. Kui truudus on juhuse puudus, siis juhustest tal juba puudu ei tule. Jõuluvana külastab sadu miljoneid lapsi ning ei maksa unustada, et nendel lastel on ka noored ja siredad emad, kellest nii mõnigi võib olla mingi pagana lehtsaba, kes himustab võõra naise polti.

Palju neid lehtsabasid siis olla võib? Kui võtta lähteandmeteks, et Jõuluvana külastab umbes 1,5 miljardit last (allikas: internet) ning jagame selle kahega, et välja arvutada umbkaudne majapidamiste arv, siis teeb see kokku 750 miljonit peret. Nendest peredest on statistika järgi üksikvanemaga 14% (allikas: internet) ning eeldades, et enamus neist on üksikemad, on tulem automaatselt 100 miljonit lehtsaba, kes on su Jõuluvanaga nüüd ja kohe valmis vallatlema.

Aga see pole veel kõik – liidame sinna ka need 50% naistest, kes on mõelnud oma abikaasa petmisele (allikas: internet) ning saame kogutulemuseks 400 miljonit lehtsaba ja sedagi alla ümardades. Nii et pühadehommikul võib su kamina kaudu voodisse maanduda üsna muljetavaldav menüü suguhaigusi, millest vabanemiseks jääb korstnapühkija ekspertiisist väheks!

Kuidas seda ohtu minimiseerida? Kuidas kindel olla, et su Jõuluvana on truudusetu?

Nagu parimates politseifilmides, tuleb enne süüdistuste pildumist tõendid hankida. Punaselt vammuselt on keeruline huulepuna jälgi otsida, nii et parim variant on alustada kirjadest. See pole muidugi lihtne ülesanne. Ole valmis iga viimne kui aasta läbi lugema üle miljardi kirja, SMSi ja postkaardi. Analüüsi hoolikalt ka iga sotsiaalmeedia postitust, sest siinkohal võib julgelt väita, et lehtsaba peitub detailides.

Näiteks, kui silma jääb teade "Su väike päkapikk ootab sind patsu-patsu kooki mängima," siis ei maksa veel endast välja minna, sest tegu võib olla täiesti süütu kolleegi initsiatiiviga veeta koos üks lõbus õhtu. Teisest küljest "Maksa alimendid ära, tõbras!" ei pruugi olla väikse 8-aastase Mätthyase fännikiri Raplast.

Esimesel juhul saad lisainfot hankida päkapiku enda käest. Jõuluvana sõpradele lähenemine on kindlasti suurepärane meetod tõendeid hankida. Jälgi tähelepanelikult päkapikkude reaktsioone, kui uurid neilt Jõuluvana tegemiste kohta. Kas nad hakkavad närviliselt teineteisele otsa vaatama ning juttu kingituste pakkimisele viima?

Jõuluvana veedab palju aega ka oma maagiliste põhjapõtradega. Vahel võib tunduda, et su jõulumees nokitseb meelsamini nendega tallis kui viib sind kinno või restorani. Ära unusta, et just põhjapõdrad on katusel või akna taga, kui ta mööda ilma ringi tormab ja 400 miljoni lehtsabaga kohtub. Vii neile võileibu ja aromatiseeritud hõõgveini. Jooda põtradel ninad punaseks ning vaata, kas sul õnnestub keelepaelad valla päästa.

Enne, kui peidad end saani kingituste vahele, et Jõuluvana otse teolt tabada, on veel märke, mida võid kodus jälgida:

  • Kas su Jõuluvana kaob koos miljonite kirjadega vannituppa, selle asemel, et neid avalikult lugeda?
  • Kas tema kuub on tooni muutnud? Kas ta kannab välja minnes erkpunase mantli asemel karmiinpunast? Uuri välja, miks ta end niimoodi üles lööb.
  • Kas Jõuluvana on oma habeme patsi pununud? Kellele ta muljet üritab avaldada?
  • Kas ta viskab kirju pärast läbilugemist kaminasse? Need kirjad ei saa kindlasti olla lootusrikastelt lastelt.
  • Kas miljardi jõulukingi laialivedamine võtab üha rohkem aega? Uuri välja, ega ta oma süles peale laste ei hüpita ka mõnda kuradi lehtsaba.

Aga milleks kõik see vaev, võid küsida. Et sa ära ei unustaks, siis tuleta endale iga päev meelde oma algset eesmärki: omandada päkapikkude hooldusõigus ja pool Põhjanaba. Hangi tõendid ja sind saadab edu!

Järgmisel nädalal analüüsib Eesti Rahvusringhäälingu naisteleht, kuidas aru saada, kas su Jeesus petab sind. Kui ta ütleb, et läheb õhtul jüngritega kohtuma, siis kas see vastab tõele või ootavad su Jeesust hoopis kaksteist lehtsaba? •

* Käesoleva artikli näol on tegemist följetoniga.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: