Riik uurib küberturvalisuse ekspertide koolitamise vajadust

NATO küberkaitsekeskuse korraldatud suurõppus tänavu aprillis Tallinnas.
NATO küberkaitsekeskuse korraldatud suurõppus tänavu aprillis Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandusministeerium tellib riigihankega uuringu, et välja selgitada, kui palju peaks Eesti tulevikus koolitama küberturvalisuse eksperte.

Ministeerium märkis, et eesmärgiks on tagada Eesti tööandjatele küberturvalisuse valdkonnas piisava kvalifitseeritud tööjõu olemasolu.

"Tööjõupuudus on valdkonna spetsialistide hinnangul üks peamisi valdkonna arengut pärssivatest faktoritest, mis võib ühest küljest kujuneda tõsiseks probleemiks turvalise Eesti e-riigi ja digiühiskonna toimimisele ning teisalt mõjub takistavalt valdkondliku ettevõtluse arengule, kus Eestil on lähtuvalt oma väljapaistvast rahvusvahelisest mainest suur kasvupotentsiaal," seisab hankedokumendis.

Käesolevalt uuringuga soovib ministeerium anda ülikoolidele teada, kuidas nad oma õppekavasid peaksid koostama, mis tagaks piisava hulga ning vajaliku kompetentsiga spetsialistide järelkasvu.

"Laiemalt peab uuring terviklikult kaardistama küberturbega tegelevate spetsialistide lähituleviku tööjõuvajaduse prognoosi nii era- kui ka avalikus sektoris, mis saab sisendiks valdkonna pikaajalisse strateegilisse planeerimisse," kirjeldab ministeerium uuringu eesmärki.

Ministeerium tõdeb, et Eesti tööturul on väga vähe töötajaid, kelle ametinimetuseks oleks küberturbe spetsialist. "Küberturbega seotud tööülesanded on üldiselt osaks erinevate info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate valdkonna spetsialistide igapäevases töös."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: