Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitseinvesteeringud viisid poliitikud teravasse sõnasõtta

Jürgen Ligi ja Jaanus Karilaid
Jürgen Ligi ja Jaanus Karilaid Autor/allikas: ERR

Riigikogus kaitseinvesteeringute kohta peaminister Jüri Ratasele tehtud arupärimine tekitas järgnenud läbirääkimistel terava sõnasõja Jaanus Karilaidi ja Jürgen Ligi vahel, kus esimene süüdistas Reformierakonda Eesti-vaenulikkuses ja teine koalitsiooni debiilsuses.

Pärast peaministri vastuseid alanud läbirääkimistel teatas keskerakondlane Karilaid, et Reformierakond on muutunud Eestile julgeolekuriskiks.

"Igal juhul see arupärimine tõestab, et Reformierakond ei ole Eesti sõber. Ma vahepeal arvasin, et Reformierakonna esimees Jürgen Ligi on häbist maa alla vajunud ja enam teda saalis näha pole, aga kuidagi on ta tagasi imbunud siia saali. Ma arvan, et üks tõsine Eesti sõber ja fraktsiooni esimees ei laseks nii valedel põhinevat arupärimist läbi – loeks ise ka, mis küsimused siia on pandud ja saaks aru faktidest. /.../ Te ei ole enam julgeolekupoliitikas eestkõnelejad, te olete sabassörkijad. Ja Keskerakonnast on saanud julgeolekupoliitika ehitaja ja eestkõneleja. Vaadake fakte! Te võite teha nägusid, te võite luua emotsioone. Ma saan aru, et see julgeolekuga ähvardamine ja valetamine on toonud teile edu, sisepoliitikas, aga nende valedega enam kaugele ei sõua."

Järgnevalt sõna saanud reformierakondlane Jürgen Ligi leidis, et Karilaiu sõnavõtt oli allapoole vööd.

"Päris jube on tõdeda, millised inimesed on Riigikogus ja juhivad fraktsiooni – räägin siin eelkõnelejast – ja tegelikult, millisele tasemele suudab langeda oma vastustes peaminister. /.../ Meie küsimus oli, et miks te nende puudujääkide katteks ühtegi ideed ei leidnud, miks see 10 miljonit käiku ei läinud. See jutt, et eelarve läheb sellega, me paneme reservi selle, et kui läheb vaja. No see on ju debiili jutt."

Reformierakond esitas esmaspäeval arupärimise peaminister Jüri Ratasele seoses kaitseinvesteeringute realt kärbitud 10 miljoni euroga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: