Vene kaitseministeerium viitas Süüria droonirünnakutest rääkides Ukrainale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Süüria mässuliste poolt väidetavalt kasutatud droon.
Süüria mässuliste poolt väidetavalt kasutatud droon. Autor/allikas: Vene kaitseministeeriumi Twitteri-konto

Venemaa kaitseministeerium teatas neljapäeval, et nad uurivad endiselt Süürias asuvaid Vene baase tabanud droonirünnakute asjaolusid. Muuhulgas pööratakse ministeeriumi kinnitusel tähelepanu sellele, millist päritolu oli rünnakutes kasutatud lõhkeaine.

Ministeeriumi kinnitusel oli lõhkeaineks pentaerütritool tetranitraat (PETN).

Pressikonverentsil tõi kindralmajor mingil põhjusel esile just nimelt selle, et seda kemikaali, mis on maailmas küllaltki laialt levinud, toodetakse ka Ukrainas Sumõ oblastis asuvas tehases.

"Lõhkeainet, mida kasutati, toodetakse mitmetes riikides, sealhulgas Ukrainas," vahendas RIA Novosti kaitseministeeriumi esindaja Aleksandr Novikovi sõnu.

Samas on varasemast teada, et Venemaa meedias on ka korduvalt varem üritatud Ukrainat siduda erinevate skeemidega, kuidas relvad või sõjalised vahendid on jõudnud terroristide või paariariikide kätte.

Esmaspäeval teatas Vene kaitseministeerium, et Süüria mässulised ründasid ööl vastu laupäeva 13 drooniga Vene sõjaväebaase Hmeimis ja Tartusis. Ministeeriumi väitel sõjaväelaste seas kannatanuid ei olnud.

Mehitamata lennumasinad olid saadetud teele enam kui 50 kilomeetri kauguselt. Neist kümnega rünnati baasi Hmeimis ja kolmega Tartusis.

Ministeeriumi andmeil kasutasid mässulised rünnakuks niivõrd kaasaegseid droone esmakordselt.

"Seitse mehitamata lennumasinat tulistati alla õhutõrjekompleksiga Pantsir-S," väitis ministeerium, mille selgituse kohaselt tegid ülejäänud kuus drooni kahjutuks raadioelektroonilise võitluse üksused.

Ministeeriumi sõnul näitab rünnak, et mässulised on saanud enda käsutusse tehnoloogia, mis võimaldab korraldada terrorirünnakuid ükskõik millises riigis.

Vene ajaleht Kommersant teatas varem, et ülestõusnud korraldasid 31. detsembril mürsurünnaku Hmeimi sõjaväebaasile, hävitades seitse lennukit.

Vene kaitseministeerium eitas 4. jaanuaril seitsme lennuki kaotust, ent kinnitas rünnakut, milles hukkus kaks sõjaväelast.

3. jaanuaril teatas ministeerium, et 31. detsembril olevat Süürias tehnilistel põhjustel alla kukkunud kaks helikopterit Mi-24, mõlemad piloodid said surma.

Venemaa alustas operatsiooni Süürias 2015. aasta septembris. Vene õhujõud toetavad režiimivägede maismaaoperatsioone.

Venemaal on lennuväebaas Hmeimis ja mereväebaas Tartusis. Süürias tegutsevad ka Vene kaitseministeeriumi eriüksused.

Detsembris teatati Vene kontingendi kärpimisest Süürias.

Vene kaitseministeerium näitas alla tulistatud droonide fotosid ka oma Twitteri-kontol:

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: