Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esmaspäeval algab Saksa sõdurite ümbermatmine

Maarjamäel leiti Saksa sõdurite hauad.
Maarjamäel leiti Saksa sõdurite hauad. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Arvatavalt esmaspäeval algav Saksa sõdurite ümbermatmine Tallinnas Maarjamäel võib aega võtta kuni kolm nädalat, kuid see ei tohiks mõjutada samas toimuva kommunismiohvrite memoriaali ehituse valmimist.

"Tööde eeldatav alustamiskuupäev on 15. jaanuar. Ajaliselt peaksime arvestama ca kolme nädalaga," ütles ERR-i uudisteportaalile Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kommunikatsioonispetsialist Mariliis Sepper.

"Praeguse info kohaselt lisatööd ei tohiks segada kommunismiohvrite memoriaali ehitust. Täpsemalt selgub see juba lisatööde käigus," märkis Sepper.

Ööl vastu 9. jaanuarit leiti Tallinnas Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali ehitajate poolt kaevetöödekäigus sadakonna Saksa sõduri säilmed.

Vastavalt Eesti ja Saksamaa vahelisele kokkuleppele kuuluvad saksa sõjaväelaste säilmed ümbermatmisele ning Eesti pool on võtnud kokkuleppega enda katta ümbermatmise kulud. Säilmed maetakse ümber saksa sõjaväe kalmistu kinnistule Tallinnas Pirita tee 80.

Tänavu sügiseks peaks Tallinnas Maarjamäel valmima kommunismiohvrite memoriaal "Teekond", mis hakkab laiuma umbes 30 000 ruutmeetril ja läheb maksma ligi kaheksa miljonit eurot.

Kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk on ühiseks mälestuspaigaks kommunismikuritegude ohvritele. Mälestuspaigas leiab äramärkimist kommunistliku režiimi tegevuse tõttu enam kui 28 000 elu kaotanud isikut, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ja kelle matmiskoht on paljudel juhtudel teadmata.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: