Prantsuse majandus võis mullu kasvada 2 protsenti

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire.
Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaa majandus võis mullu kasvada pea kaks protsenti, mis on rohkem kui valitsuse ametlik prognoos, ütles riigi rahandusminister Bruno Le Maire.

"Kasv on tugev. See võib 2017. aastal esimest korda alates 2011. aastast läheneda kahele protsendile," lausus Le Maire esmaspäeval. "Ka 2018. aastal peaks minema paremini kui prognoosisime."

Valitsuse ametlik kasvuprognoos on nii 2017. kui 2018. aastaks 1,7 protsenti. Möödunud nädalal tõstis Prantsuse keskpank mullust kasvuprognoosi 1,9 protsendini, tulenevalt tugevast neljandast kvartalist.

"Äriusaldus on kümne aasta kõrgeimal, investeeringud kasvavad taas," jätkas Le Maire. "Jaesektoris loodi enam kui 250 000 töökohta."

Samas hoiatas minister liigse optimismi eest. "Selguse mõttes peame aru saama, et igapäeva elu on raske miljonite prantslaste jaoks, kes on silmitsi töötuse ja vaesusega," ütles ta.

Prantsusmaa võib piirata välisinvesteeringuid tehnoloogiasse

Prantsusmaa plaanib laiendada strateegilisi tööstusi välisfirmade ülevõtmiste eest kaitsvat seadust tehnoloogiatele nagu tehisintellekt, lausus Le Maire.

"Ärge mõistke valesti, Prantsusmaa on avatud riik ja me tahame Prantsusmaad välisinvestoritele atraktiivseks teha," ütles ta. "Samas ei tähenda avatus meie tehnoloogiate, teadmiste ja annete rüüstamist."

2014. aastal võttis Prantsusmaa vastu nn Montebourg'i seaduse, mis nägi ette range järelevalve välismaistele ülevõtmistele strateegiliselt tähtsates tööstustes nagu energia ja transport. Nüüd kaalutakse sinna nimekirja ka tehnoloogiate nagu andmeladustamine ja tehisintellekti lisamist.

Samuti palub Prantsusmaa koos Saksamaa, Itaalia ja Hispaaniaga Euroopa Komisjonil seada reeglid välisinvesteeringutele Euroopas, viidates vajadusele kaitsta rahvuslikke huvisid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: