Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juncker ülistas Eesti eesistumist Euroopa Liidus

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kiitis ülevoolavalt Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.

"Tegemist oli ühe paremini ette valmistatud ja professionaalsema eesistumisega, mida ma mäletan," ütles Juncker teisipäeval Euroopa Parlamendi täiskogus toimunud eesistumise teemalisel arutelul.

"Taas kord sai kinnitust minu pikaajaline usk, et väikeriigid on kõige paremad eesistujad. Nad on loomulikumad sildade loojad ja konsensuse otsijad. Eesti tõestas seda," lisas Luksemburgi veteranpoliitik Juncker.

"(Eesti juhtimisel saavutati) edusamme valdkondades, kus meil seda oli vaja ja veelgi enam - te seadsite suhtumise 2018. aastaks. See peab olema saavutuste aasta parema tuleviku nimel," märkis Euroopa Komisjoni president.

"Eelmisel kuul kirjutasime alla ühisavalduse, mis puudutas meie õigusloome prioriteete 2018. aastaks. See annab meile kõigile platvormi näitamaks, et Euroopa suudab täita oma kohustusi kodanike ees, et luua tugevam, ühtsem demokraatlik liit - see on lähenemine, mida Eesti näitas viimase kuue kuu jooksul," ütles Juncker.

Eesti näitas oma eesistumisega tuleviku eesistumise mudelit, rääkis Juncker. "Te tõite meie päevakorda teema, mis ei pälvinud mitte ainult meie tähelepanu, vaid ka meie pühendumuse - mida suurem on meie edasiminek digitaalvaldkonnas, seda suurem on meie edu üldiselt. Digitippkohtumise läbiviimiseks oli Tallinn kõige õigem koht," kinnitas Komisjoni president.

"Jüri sa oled teinud väga head tööd," ütles Luksemburgi kunagine pikaaegne peaminister Eesti valitsusjuhi Jüri Ratase poole pöördudes. "Komisjon on püüdnund mitte hingeldama hakata, sest liikusite aeg-ajalt päris kiiresti edasi. Kõik oli väga hästi tehtud," lõpetas Juncker.

Pärast Euroopa Parlamendi fraktsioonide esindajate hinnanguid uuesti sõna saades, et teemat veelkord käsitleda, tõi Juncker kuuldavale ainult ühe sõna: "Braavo!".

Eesti juhtis eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd 1. juulist kuni 31. detsembrini 2017.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: