Hiina ja Lõuna-Korea on pahased USA uute importmaksude pärast

Päikesepaneelid.
Päikesepaneelid. Autor/allikas: Denis Balibouse/Reuters/Scanpix

USA tootjad ning Hiina ja Lõuna-Korea on pahased uute importmaksude pärast, mille USA president Donald Trump kehtestas pesumasinatele ja päikesepaneelidele.

Ühendriikide valitsus kehtestas järgmiseks kolmeks aastaks pesumasinatele kuni 50-protsendise importmaksu ning järgmiseks neljaks aastaks päikesepaneelidele kuni 30-protsendise importmaksu.

USA kaubandusesindaja Robert Lighthizer ütles, et tariifid kehtestati pärast riigi analüüsi, milles järeldati, et import kahjustab Ühendriikide tootjaid.

Soul teatas teisipäeval, et peab uusi tariife ülemääraseks ja kavatseb sammu vaidlustada Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO). Lõuna-Koreal on USA-ga vabakaubanduslepe.

Peking väljendas suurt rahulolematust ja lubas kaitsta oma huve koos teiste WTO liikmetega, kuid konkreetsest vastusammust ei teatanud.

Sammu sarjas ka USA päikesepaneelitööstuse ühendus SEIA. Selle sõnul tekitavad tariifid kriisi, mille tõttu kaob USA-s kuni 23 000 töökohta ja miljardite ulatuses investeeringuid. Lisaks ei aita need Ühendriikide tootjatel käia kaasas kasvava nõudlusega.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: