Narva tahab matusetoetuse kolmekordistada

Matused
Matused Autor/allikas: Internet

Narva linnavolikogu arutab neljapäeval määrust, millega tõstetakse linnas matusetoetus seniselt 100 eurolt 300 eurole.

Määruse järgi hakatakse 300-eurost toetust maksma isikule, kes kannab matuse korraldamise kulu Eesti rahvastikuregistri järgi Narva linna elaniku surma korral. 300-eurost toetust makstakse vaid siis, kui inimese surm registreeriti pärast 1. jaanuari 2018.

"Toetuse määramise aluseks on surnu isiku surma registreerimise kuupäev. Toetus määratakse, kui toetuse taotlus on esitatud kuue kuu jooksul surma registreerimise kuupäevast."

Otsust toetuse määramise või toetuse määramisest keeldumise kohta võtab vastu Narva linnavalitsuse sotsiaalabiameti direktor või tema poolt volitatud isik hiljemalt 10 tööpäeva jooksul alates dokumentide esitamisest. Toetus makstakse välja matusekorraldaja poolt märgitud pangakontole või tema soovil sularahas viie tööpäeva jooksul alates otsuse tegemisest.

Kui Narva linnavolikogu otsuse heaks kiidab, annab Narva oma matusetoetusega silmad ette näiteks Tallinnale, Tartule ja Maardule, kes kõik teatasid sel nädalast plaanist tõsta matusetoetus 250 eurole.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: