Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nord Stream 2 AG sai loa torujuhtme ehitamiseks Saksa vetes

Nord Stream.
Nord Stream. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Nord Stream 2 AG sai loa kavadatava torujuhtme ehitamiseks ja käitlemiseks Saksamaa territoriaalvetes ja maismaal Lubmini piirkonnas Greifswaldi lähistel.

Stralsundi kaevandusamet väljastas ametliku heakskiidu torujuhtme 55 kilomeetri pikkusele osale, teatas Nord Stream 2 AG.

Mullu novembris sai Nord Stream 2 Stralsundi kaevandusametist loa viia läbi kaevandustöid Saksamaa mandriosas. See on eeltingimus, et Föderaalne Mere ja Hüdrograafia Amet annaks loa Saksamaa majandusvööndis töötamiseks, mis peaks ettevõtte teatel väljastatama 2018. aasta esimeses kvartalis.

Riiklikud lubade taotlemise protseduurid ülejäänud neljas riigis, mis jäävad torujuhtme trassile – Venemaal, Soomes, Rootsis ja Taanis – edenevad ettevõtte teatel plaanipäraselt ning ehitus peaks algama 2018. aastal.

Nord Stream 2 torujuhe oleks teine gaasijuhe, mis viiks Vene maagaasi Läänemere alt otse Lääne-Euroopasse. Projektile on vastumeelt avaldanud mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid kui USA, leides, et see ohustab Euroopa energiajulgeolekut suurendades sõltuvust Vene gaasist.

Novembris võttis Taani parlament vastu seaduse, mille kohaselt on riigi välisministril õigus välispoliitika või julgeoleku kaalutlustel keelata Nord Stream 2 gaasijuhtme rajamine Taani vetesse.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: