Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaczyński sõnul kaitseb nn holokaustiseadus Poolat

Poola valitseva Õiguse ja Õigluse partei esimees Jarosław Kaczyński kaitses rahvusvahelist meelepaha põhjustanud seadust surmalaagrite kohta.

Seaduse kohaselt ei tohi Poola territooriumil asunud natside surmalaagrite kohta kasutada nimetust Poola surmalaagrid, samuti ei tohi poolakaid süüdistada holokaustis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiljuti vastu võetud seadust on kritiseerinud Iisrael ja USA.

Kaczyński sõnul oli seadust vaja, et kaitsta Poolat seltskonna eest, kes üritab vastutust holokausti eest lükata Saksamaalt natsiokupatsiooni all kannatanud riikidele.

"See on vale ja äärmiselt skandaalne vale oma erakordse ebamoraalsuse tõttu, sest see on väga moraalilage katse viia vastutus elajalike kuritegude eest tugevamalt - Saksamaa on seniajani meist tugevam - nõrgemaile. See heidab halba valgust taolise seaduse vastuvõtjate moraalile ja hoiakuile. Pikemas perspektiivis nad ei võida, sellises ebamoraalsuses on peidus ka nende enda kaotus," rääkis Kaczyński.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: