Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margvelašvili: Saakašvili asukoha muutus ei mõjuta Gruusia poliitikat

Gruusia president Giorgi Margvelašvili.
Gruusia president Giorgi Margvelašvili. Autor/allikas: AP/Scanpix

Gruusia endise riigipea Mihheil Saakašvili väljasaatmine Ukrainast Poolasse ei oma Gruusia poliitilise elu jaoks tähtsust, ütles president Giorgi Margvelašvili kolmapäeva õhtul.

"See ei ole Gruusia jaoks ei hea ega halb. Sel episoodil ei ole praeguse poliitilise elu jaoks mingit tähtsust," ütles Margvelašvili telenali Palitranews saates.

Saakašvili asukoha muutus ei muuda Gruusia poliitilist maastikku, sõnas president.

Vastates küsimusele, kas ta võiks endisele presidendile armu anda, ütles Margvelašvili, et tema hinnangul ei vääri Saakašvili ja vanglakaristust kandev endine sise- ja peaminister Vano Merabišvili amnesteerimist.

President sõnas, et poliitiline aspekt ei mõjuta tema armuandmisotsuseid.

"Minu vastaseis Rahvusliku Liikumisega (endine võimupartei) lõppes 2013. aastal, kui ma sain Gruusia presidendiks. Gruusia president ei ole ühegi poliitilise jõu president ja ei teeni ühtegi poliitilist liidrit. Gruusia president teenib gruusia rahvast. Mõistagi ei arvesta ma armuandmisprotsessis poliitilise aspektiga," lausus Margvelašvili.

Thbilisi kohus on mõistnud Saakašvili võimu kuritarvitamise eest tagaselja kolmeks aastaks vangi.

Ukrainast välja saadetud endine Gruusia president Mihheil Saakašvili saabus kolmapäeval Hollandisse, kus elab ta naine Sandra Roelofs.

Saakašvili oli Gruusia president aastatel 2004-2013. 2015. aasta maist 2016. aasta novembrini oli ta Ukraina Odessa oblasti kuberner.

Tagasi astudes süüdistas ta president Petro Porošenkot korruptsioonile läbi sõrmede vaatamises.

Eelmise aasta augustis võttis Porošenko Saakašvililt Ukraina kodakondsuse, jättes ekskuberneri kodakondsuseta isikuks. Sellest hoolimata õnnestus Saakašvilil septembris oma toetajate abil Ukraina piir ületada ja Poolast riiki siseneda. Gruusia võimud olid Saakašvililt kodakondsuse võtnud juba varem.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: