Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõniste: Eesti kaheks jagamist oleks pidanud arutama 2013. aastal

Stenbocki majas
Stenbocki majas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul oleks rohkema euroraha saamise eesmärgil Eesti regioonideks jagamist tulnud arutada ja otsustada hiljemalt 2013. aastal, et need oleksid mõjutanud Eesti rahastust EL-i eelarvest 2021-2027 eelarveperioodil.

Tõniste tõi välja asjaolu, et regionaalse jaotuse muudatusettepanekuid on võimalik esitada iga kolme aasta järel ja lisas, et Eurostat ütles oma kirjas, et 2016. aasta esimeses kvartalis esitatav taotlus NUTS regioonide muutmise kohta väga suure tõenäosusega ei mõjutaks (i.k. will most likely not have an influence) 2018. aasta komisjoni ettepanekut 2021+ eelarveraamistiku (MFF) kohta.

"See tähendab, et sisuliselt oli rong selleks ajaks läinud ning muudatused oleks saanud mõjutada pigem 2028. aastast algavat eelarveperioodi. Selles osas on muudatusettepanekuid võimalik esitada aga ka 2019. aastal, kui infot otsustamiseks on rohkem ja seetõttu polnud mõtet laiemat arutelu avada," ütles Tõniste.

"Küll võime sellist ettepanekut arutada 2028. aastal algava eelarveperioodi kontekstis," lisas minister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: