Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Netanyahu hoiatas Iraani Iisraeli proovile panemise eest

Foto: Thomas Kienzle/AFP/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu hoiatas pühapäeval Iraani, et see Iisraeli meelekindlust proovile ei paneks.

Peaminister tõi konverentsile tumerohelise metallitüki, mis pärines tema sõnul Iraani droonilt või mis sellest järele oli jäänud, kui Iisrael selle alla tulistas.

Teheran on varem eitanud, et allatulistatud droon kuulub neile.

"Mul on sõnum Teherani türannidele - ärge pange Iisraeli meelekindlust proovile," ütles Netanyahu.

Peaminister mõistis ka hukka Iraani tuumaleppe, väites, et see julgustab Teherani režiimi ja muudab selle regioonis agressiivsemaks.

Netanyahu võrdles 2015. aasta tuumalepet Müncheni kokkuleppega, mille alusel Tšehhoslovakkia loovutas 1938. aastal Saksamaale Sudeedimaa. Lääne liidrid üritasid sammuga enda sõnul hoida ära suuremat sõda Euroopas.

"Järeleandmised (Kolmanda Reichi diktaatorile Adolf) Hitlerile ainult julgustasid natsirežiimi," ütles Netanyahu. "Selle asemel, et valida tee, mis oleks võinud sõja ära hoida... need heade kavatsustega liidrid muutsid suurema sõja möödapääsmatuks" ja ohvriterohkemaks, lisas ta.

"Iisrael ei lase Iraani režiimil panna terrorisilmust ümber meie kaela, me tegutseme, kui tarvis, mitte ainult Iraani vahendajate vastu, kes meid ründavad, vaid ka Iraani enda vastu," ütles Netanyahu.

Iraani välisminister mõistis hukka Netanyahu esinemise Münchenis

Iraani välisminister mõistis pühapäeval hukka Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu esinemise Müncheni julgeolekukonverentsil, kus valitsusjuht esitles enda sõnul tüki allatulistatud Iraani drooni küljest.

"Te nägite just täna hommikul multifilmilikku tsirkust, mis ei ole väärt isegi vastust," sõnas Iraani kõrgeim diplomaat Mohammad Javad Zarif astudes konverentsil üles peagi pärast Netanyahut.

Allikas: AFP-AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: