Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Iraani teemadel suletud uste taga

ÜRO Julgeolekunõukogu.
ÜRO Julgeolekunõukogu. Autor/allikas: Mike Segar/Reuters/Scanpix

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas reedel Iraani teemadel suletud uste taga, mida oli soovinud Venemaa, teatasid diplomaadid.

Venemaa tahtis arutelu enne nõukogus reedel toimuvat ja Iraanis toimunud tänavarahutusi käsitlevat istungit.

Venemaa on kritiseerinud USA jõupingutusi Iraanis toimuva tõstatamiseks Julgeolekunõukogus ning Moskva ja veel paar riiki ei ole veendunud, et nõukogu peaks Iraaniga seonduvat arutama. Moskva süüdistab Washingtoni Iraani siseasjadesse sekkumises ja on vastu meeleavalduste arutamisele julgeolekunõukogus.

"USA jätkab teiste riikide siseasjadesse avaliku ja varjatud sekkumise poliitikat, teeb seda häbenemata, varjamatult. Ründavad demokraatia ja inimõiguste kaitsmise taha varjudes otseselt teiste riikide suveräänsust. Nimelt selles võtmes näeme USA algatust arutada Iraani sügavalt sisemisi küsimusi ÜRO Julgeolekunõukogu istungil," ütles Sergei Rjabkov.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas reedel samuti Ühendriike ja Iisraeli Iraani ja Pakistanis siseasjadesse sekkumises.

Iraanis on 28. detsembril alanud meeleavaldustes hukkunud vähemalt 21 inimest ja USA andmeil on vangistatuid vähemalt tuhat. Iraani revolutsioonikaardi ülem kuulutas kolmapäeval mässukatse lõppenuks.

"Me ei saa aktsepteerida, et mõned riigid - esmajoones USA ja Iisrael - sekkuvad Iraani ja Pakistani siseasjadesse," ütles Prantsusmaale visiidile suunduv Türgi president.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: