Keskerakonnal enim vastaseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna rongkäik Tallinnas.
Keskerakonna rongkäik Tallinnas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Seekordses uuringus palus Turu-uuringute AS nimetada vastajatel erakonnad, kelle poolt nad mingil juhul ei hääletaks - suurim hulk vastaseid oli Keskerakonnal.

Vastused, et selle erakonna poolt mitte mingil juhul ei hääletataks, iseloomustavad Turu-uuringute sotsioloog Juhan Kivirähki sõnul ennekõike erakonna üldiselt negatiivset imagot.

Kõige suuremat vastuseisu tekitab valijate seas Keskerakond, kelle poolt ei hääletaks valimistel mitte mingil juhul 34 protsenti valijaist.

Reformierakonnale ei annaks häält 22 protsenti ja EKRE-le 20 protsenti.

Isamaa ja Res Publica Liitu ei valiks mitte mingil juhul 13, Sotsiaaldemokraatlikku erakonda 12, Vabaerakonda ja Rohelisi mõlemat viis protsenti valijatest.

Keskerakond on kõige vastumeelsem Reformierakonna (60 protsenti), EKRE (56 protsenti) ja IRL-i (54 protsenti) valijatele.

Keskerakonna valijatele aga ei meeldi kõige enam Reformierakond (40 protsenti) ja IRL (22 protsenti).

EKRE valija suhtub negatiivselt kõigisse teistesse parlamendiparteidesse: Keskerakonnale (56 protsenti) järgnevad ebapopulaarsuselt Reformierakond (40 protsenti), sotsiaaldemokraadid (36 protsenti) ja IRL (23 protsenti).

EKRE-t aga ei sallita kõige rohkem sotsiaaldemokraatide valijate (43 protsenti), samuti Reformierakonna ja IRL-i valijate poolt (30 protsenti).

Sotsiaaldemokraatide valija ei armasta lisaks EKRE-le ka Keskerakonda (34 protsenti) ja Reformierakonda (26 protsenti).

29 protsenti IRL-i valijaist ei hääletaks mitte mingil juhul Ühendatud Vasakpartei poolt ning 22 protsenti Reformierakonna poolt.

Vabaerakonna valijatele on võrdselt vastumeelsed Reformierakond (45 protsenti) ja Keskerakond (41 protsenti). EKRE poolt ei hääletaks 23 protsenti Vabaerakonna valijast. Kuid on tähelepanuväärne, et IRL-i ja Vabaerakonna valijate vahel vastastikune eitus puudub.

Roheliste valijaile on kõige vastumeelsem Reformierakond (43 protsenti), järgnevad EKRE (28 protsenti) ja Keskerakond (22 protsenti).

Turu-uuringute AS küsitles 7. kuni 20. veebruarini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1011 inimest nende kodudes.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: