Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Põhja-Korea võis tarnida Süüriale keemiarelvamaterjale

ÜRO keemiarelvade ekspert hoiab kotti, mis sisaldab proove väidetava keemiarünnaku asukohast Damaskuses.
ÜRO keemiarelvade ekspert hoiab kotti, mis sisaldab proove väidetava keemiarünnaku asukohast Damaskuses. Autor/allikas: Mohamed Abdullah/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea võis toimetada Süüriasse materjale, mida saab kasutada keemiarelva valmistamiseks, kirjutas teisipäeval New York Times ÜRO vaatlejate seni avaldamata raportile viidates.

Leht kirjutab, et Süüriasse võidi tarnida happekindlaid plaate, ventiile ja termomeetreid. Lisaks on Süüria sõjalistes rajatistes nähtud Põhja-Korea raketitehnikuid. Vaatlejarühma andmeil on Põhja-Koreast aastail 2012-2017 toimetatud Süüriasse vähemalt 40 lasti raketikomponente ja materjale, mida saab kasutada nii sõjalisel kui rahumeelsel otstarbel.

Süüria valitsust kahtlustatakse keemiarelvade kasutamises oma kodanike vastu.

Raport toob välja võimaliku ohu, mida taoline kaubandus Süüria ja Põhja-Korea vahel kaasa võib tuua, võimaldades ühelt poolt Süürial säilitada oma keemiarelvad ja pakkudes teisalt Põhja-Koreale raha selle tuuma- ja raketiprogrammide tarvis.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: